• KOŁA ZAINTERESOWAŃ

• JĘZYK NIEMIECKI

PROGRAM

1. Cel  koła :  Przygotowanie uczniów do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie B1
            2. Koło odbywa się we wtorek o godzinie 7.20 w sali nr 22
            3. Koło prowadzi  Małgorzata Barwińska
            4. Zagadnienia wymagane na poziomie B1:

Ćwiczenie 4 umiejętności w zakresie pisania, czytania, rozumienia ze słuchu oraz mówienia

GRAMATYKA

• Czasownik: czas Plusquamperfekt -– następstwo czasów
            • Rzeczownik: rzeczowniki odmiany przymiotnikowej
            • Zaimek: pozostałe zaimki nieuwzględnione w poziomie A1 i A2
            • Przyimek: przyimki z dopełniaczem
            • Zdania: typy zdań pobocznych

SŁOWNICTWO
            Dobre opanowanie podstawowego słownictwa umożliwiającego wypowiedzi na typowe tematy związane z zainteresowaniami i sprawami zawodowymi uczącego się, z filmem, sztuką, literaturą, muzyką; słownictwo umożliwiające wyrażenie przekonania, opinii, załatwianie formalności w sklepie, banku, biurze podróży, umożliwiające złożenie reklamacji, opis wypadku, oddanie sprzętu do naprawy.

UMIEJĘTNOŚCI
            Rozumienie wypowiedzi na znane tematy dotyczące szkoły, czasu wolnego, opisywanie w dość precyzyjny sposób przeżyć i doświadczeń, relacjonowanie akcji książki lub filmu, wyrażanie własnych reakcji i opinii, pisanie i czytanie dłuższych tekstów na dowolne tematy, opisywanie zdarzeń, rozumienie rozmowy na tematy specjalistyczne pod warunkiem znajomości tematu, rozumienie głównych wątków wiadomości radiowych, telewizyjnych i prasowych, rozumienie instrukcji i większości filmów.