• ZAJĘCIA PŁATNE

     • Zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej

                  Przetwarzanie sensoryczne jest procesem, który zachodzi w naszym organizmie niezależnie od naszej woli. Oznacza sposób, w jaki nasz układ nerwowy odbiera informacje pochodzące ze zmysłów i zmienia je w odpowiednie reakcje organizmu (L. J. Miller, Dziecko w świecie doznań. Jak pomóc dzieciom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego).

                  O zaburzeniach przetwarzania sensorycznego mówimy wtedy, gdy sygnały pochodzące z naszych zmysłów nie są przetwarzane przez układ nerwowy w odpowiednie reakcje organizmu. W rezultacie codzienne czynności i cała aktywność dziecka zostają zakłócone. Nieadekwatne reakcje na informacje pochodzące ze zmysłów mogą manifestować się w postaci problemów motorycznych, takich jak ograniczony udział w życiu społecznym, kłopoty z samoregulacją, obniżona samoocena, problemy z koncentracją i uwagą oraz trudności w uczeniu się. Tego rodzaju problemy mogą dotyczyć zarówno dzieci zdrowych, jak i tych, które z jakiś względów już borykają się z różnego rodzaju trudnościami np. dzieci z dysleksją, zespołem Aspergera, autyzmem, zespołem Downa czy mózgowym porażeniem dziecięcym.

                  Celem zajęć ruchowych z elementami integracji sensorycznej jest, poprzez odpowiedni dobór metod i technik, takie  stymulowanie układu nerwowego, które pozwoli na prawidłowy odbiór bodźców docierających do nas z naszego ciała i otoczenia i tym samym spowoduje odpowiednią reakcje. Jest to forma zajęć oparta na ruchu i spontanicznej aktywności dziecka. Należy podkreślić, że jest ona dostosowana do potrzeb i możliwości dziecka. Zadaniem terapeuty jest modyfikowanie tej aktywności w taki sposób, by skupiała się ona na obszarach dysfunkcyjnych i poprawiła nie tylko jego sprawność, ale także społeczne funkcjonowanie, usprawniła proces uczenia się i podniosła jego samoocenę.

                  Zajęcia odbywać się będą od października bieżącego roku szkolnego, w maksymalnie 8 osobowych grupach. Są to zajęcia dobrowolne, a uczestniczyć może w nich każde dziecko. We wrześniu, w trakcie lekcji, ale również podczas zajęć w świetlicy szkolnej będziemy obserwować dzieci pod kątem trudności w obszarze przetwarzania sensorycznego. W razie potrzeby i za Państwa zgodą zostaną przeprowadzone dodatkowe testy, które potwierdzą, bądź wykluczą trudności w tym obszarze. Dzięki temu, będziemy mogli odpowiednio dobrać grupę i w zależności od potrzeb dzieci, dostosować program zajęć. Zarówno obserwacja, ewentualne testy jak i same zajęcia będą prowadzone przez osobą posiadającą kwalifikacje z zakresu prowadzenia diagnozy i terapii integracji sensorycznej. Koszt udziału w pojedynczych zajęciach to 50 złotych. W razie ewentualnych pytań zapraszam do kontaktu za pośrednictwem Librusa bądź podczas zebrania, które odbędzie się w szkole w dniu 11.09.2019 roku.

       

      Katarzyna Ortyl

      Terapeuta Integracji Sensorycznej

       

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Prywatna Szkoła Podstawowa SALWATOR
   • sekretariat@szkolasalwator.pl
   • 12 422 04 08 500 085 231 502 217 434
   • ul. Senatorska 39, 30-106 KRAKÓW
   • ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator) ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371 (na przelewie prosimy podawać imię i nazwisko dziecka) Informacje o wpłatach czesnego: księgowość Prywatnej Szkoły SALWATOR p. Monika Bąkiewicz i Anna Palonek Poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 14:00 tel. (12) 423-56-28 e-mail: alumnus@ascokrakow.pl
   • poniedziałek, środa 8:00 – 16:00 wtorek, czwartek, piątek 8:00 – 14:00
 • Galeria zdjęć

   brak danych