• Egzaminu ósmoklasisty

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. i nasza szkoła podjęła się dołączenia się z Wami do takiej inicjatywy.

W związku z powyższym informuję, że nasze zdalne obowiązkowe zajęcia w tych dniach nie będą się odbywały.

Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

- 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

- 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

- 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Proszę Państwa wraz z dziećmi o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE, który przekazujemy w załączeniu. Dzieci samodzielnie pobierają materiały materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej w instrukcji formule.

Nauczyciele szczegółowo poinformują uczniów o sposobie w jaki należy przekazać nauczycielom prace egzaminacyjne.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z egzaminami nauczyciele służą pomocą.

Nauczyciele po otrzymaniu około 4 kwietnia klucza oceniania zweryfikują prace i przekażą informacje zwrotne dzieciom.

Próbny egzamin

• Co mogę kiedy wiele nie mogę

Drodzy Rodzice,

Nasz szkolny zespół psychologiczno –pedagogiczny opracował plakat, który może posłużyć jako narzędzie wsparcia dla dzieci w sytuacji przymusowej izolacji. Zachęcamy do wydrukowania go i powieszenia w miejscu, w którym uczniowie będą mogli na niego swobodnie spoglądać w ciągu dnia.

• Odbiór podręczników ze szkoły

Szanowni Państwo,

w związku z pytaniami dotyczącymi możliwości odbioru ze szkoły podręczników chcemy poinformować że w najbliższy poniedziałek 23.03.2020 szkoła będzie otwarta w godzinach od 8.00 do 15.00.

Biblioteka będzie działać w godzinach od 10.00 do 14.00.

• Kangur matematyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16 kwietnia 2020 roku.

• Organizacja pracy szkoły od 16 marca kl IV – VIII

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Od poniedziałku 16 marca szkoła będzie prowadziła nauczanie online na specjalnie stworzonym w tym celu komunikatorze wideo-głosowym Discord według podziału godzin, który przesyłam w załączniku.

Część zajęć będzie prowadzona w formie głosowej, pozostałe informacje dotyczące zaleceń wykonywania zadań w formie tekstowej.

Bardzo proszę o przetestowanie i zalogowanie się w weekend do komunikatora zgodnie z załączoną instrukcją. Będzie to nowa forma kontaktu z nauczycielami, ale dostępny będzie również Librus.

Uprzejmie proszę o branie udziału w nauczaniu e-learning

Sekretariat dla rodziców będzie pracował zdalnie mailowo: sekretariat@szkolasalwator.pl oraz telefonicznie pod numerami telefonów: 500 085 231, 502 217 434.

Informację o terminie zamknięcia szkoły będę przekazywała na bieżąco. Na chwilę obecną szkoła jest zamknięta do środy 25 marca, a nie jak podałam w mailu, że do 27 marca.

Plan klas

Serdecznie pozdrawiam

• Organizacja pracy szkoły od 16 marca kl. I-III

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Od poniedziałku 16 marca wychowawcy klas I – III będą kontaktować się z Rodzicami swoich uczniów za pośrednictwem dziennika internetowego LIBRUS.

Od poniedziałku przekazują informacje o zakresie materiału do realizacji.

Serdecznie pozdrawiam

Magdalena Siekańska – dyrektor szkoły

• UWAGA - ZAMKNIĘCIE SZKOŁY!

Szanowni Rodzice,

zgodnie z decyzją przekazaną w dniu dzisiejszym przez premiera Mateusza Morawieckiego od poniedziałku tj.16 marca do środy 25 marca wszystkie szkoły, przedszkola, żłobki w całej Polsce zostają zamknięte. Dzisiaj przekazałam uczniom informację z prośbą, aby zabrali ze sobą wszystkie podręczniki, ćwiczenia i zeszyty do domów. Planujemy od poniedziałku uruchomić platformę dla uczniów gdzie nauczyciele będą przekazywać  materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazuje informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie. Wszystkie szczegóły zostaną Państwu przesłane do najbliższego piątku.

W dniu jutrzejszym oraz w najbliższy piątek szkoła będzie prowadziła wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla dzieci w wyjątkowych przypadkach, gdzie Państwo nie będą w stanie w ciągu najbliższych dwóch dni zorganizować im opieki. Szkoła będzie otwarta w godzinach 7.30-16.00.

Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami dla Rodziców i Uczniów ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej.