• Wielkanocna Paczka

bardzo dziękujemy za zaangażowanie  Państwa oraz naszych wyjątkowych Uczniów w przygotowanie darów dla ubogich, samotnych i chorych mieszkańców Salwatora. Przed świętami Wielkiej Nocy zostały one przekazane potrzebującym i sprawiły im ogromną radość. Wczoraj przedstawiciele wraz z dyrektorem  Biura Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego PKPS-u,  p. Józefem Grzybczykiem, działającymi z ramienia MOPS-u odwiedzili naszą szkołę, by osobiście złożyć na ręce P. Dyrektor podziękowanie dla Państwa, którego treść znajduje się poniżej.

„Pragniemy złożyć serdeczne słowa podziękowania za okazaną pomoc w postaci otrzymanych paczek na rzecz naszych potrzebujących podopiecznych, które są dowodem ogromnej życzliwości i solidarności międzyludzkiej. Ilość dostarczonych przez Państwa prezentów przerosła najśmielsze oczekiwania i wprawiła obdarowanych w ogromne zdumienie. Otrzymane dary wywołały na twarzach podopiecznych uśmiech i łzy wzruszenia, sprawiły że minione Święta Wielkanocne przebiegły w atmosferze szczęścia i radości.

Wierzymy, że pomaganie zmienia Świat na lepsze, a dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą wrażliwość, zaangażowanie, bezinteresowność i życzliwość.

Z wyrazami wdzięczności

Józef Grzybczyk „

Przekazano również zdjęcia z chwili wręczania darów, które wraz z Podziękowaniem zostaną umieszczone w holu szkoły.

• Kiermasz świąteczny

z prawdziwą przyjemnością informuję, że z naszego Salwatorskiego Kiermaszu Wielkanocnego udało nam się zebrać 920 zł, które zostały przekazane Stowarzyszeniu Latarnia i wykorzystane na wielkanocne paczki dla samotnych i ubogich seniorów. Mam nadzieję, że zakupione ozdoby będą długo cieszyć oczy, również i po Wielkanocy. Oprócz tego przekazaliśmy Stowarzyszeniu 76 prezentów do paczek świątecznych: były to pisanki, własnoręcznie uszyte z filcu przez dzieci ze świetlicy dla klas 1-3, które mogą Państwo częściowo podejrzeć na zdjęciu w załączniku, choć fotografie nie do końca oddają ich rzeczywistą urodę. Na każdym jajeczku przykleiliśmy też karteczkę z życzeniami świątecznymi od dzieci.

Pragnę Państwu przekazać - zarówno we własnym imieniu, jak i bardzo wzruszonych pań seniorek - najszczersze wyrazy uznania dla talentu i zaangażowania dzieci, oraz ogromne podziękowania za te "prawdziwe prezenty od serca" - jak to określiła wolontariuszka ze Stowarzyszenia. Wszyscy byli pod wrażeniem włożonego w proces twórczy wysiłku i czasu, uznając - i słusznie - że czas i troska o innych, to wartości w obecnych czasach szczególnie warte docenienia.

Serdecznie dziękuję za wsparcie całego przedsięwzięcia.

• Życzenia wielkanocne

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy, aby ten wyjątkowy czas był przepełniony dobrem, spokojem, pogodą ducha oraz bliskością tych, bez których nie wyobrażamy sobie przeżywania prawdziwej, pełnej radości.

Niech wiosenny optymizm nie opuszcza Państwa ani na moment! Gdziekolwiek będziecie – z rodziną przy świątecznym stole, w podróży, w domowym zaciszu – niech każda chwila obfituje w szczęście, spokój i harmonię, a słoneczna pogoda zapewni wspaniały wypoczynek i zachęci do snucia nowych, ambitnych planów na przyszłość.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności

Dyrekcja Prywatnej Szkoły Podstawowej SALWATOR

• I miejsce w Konkursie Filmowym NA MAXA

Z radością pragniemy poinformować, że ósmoklasiści uczący się języka niemieckiego:

• Weronika Bugajska
              • Manuela Paciorek
              • Helena Krzemieńska
              • Maksymilian Górowski
              • Jan Kurzak
              • Hubert Markiewicz
              • Igor Melnik
              • Maciej Maj
              • Antoni Makuch

zajęli I miejsce w Konkursie Filmowym NA MAXA zorganizowanym przez wydawnictwo KLETT. W projekcie wzięło udział około 100 szkół z całej Polski. Przyznano 3 nagrody oraz jedno wyróżnienie.Oprócz nagród dla naszych uczniów (vouchery do Cinema City, fiszki PONS) i nauczyciela (voucher do e-ksiegarni), szkoła otrzyma kamerę ze stabilizatorem.Poniżej załączam link do strony, gdzie można obejrzeć nagrodzone filmy

• Wielkanocna akcja

Z przyjemnością informujemy Państwa o wielkanocnych akcjach podjętych przez naszą szkołę.

Nasze utalentowane dzieciaki w świetlicy, w ramach zajęć Kreatywnego Handmade'u, uszyły z filcu ponad 60 przepięknych jajeczek wielkanocnych, które trafią jako prezenty do świątecznych paczek dla samotnych seniorów, objętych opieką przez Stowarzyszenie Latarnia.

Jutro, 4 kwietnia, w godzinach 8.00 - 16.00 serdecznie zapraszamy na świąteczny kiermasz z wyjątkowymi, wykonanymi ręcznie ozdobami. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany Stowarzyszeniu Latarnia i przeznaczony na świąteczne paczki dla osób ubogich i bezdomnych.

Z góry pięknie dziękujemy za wsparcie i życzymy radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Justyna Polony-Poluk, Samorząd Uczniowski i dzieci ze świetlicy klas młodszych

• Dzień otwarty

W środę 22 marca odbędą się spotkania z nauczycielami w szkole podczas Dnia Otwartego.

Nauczyciele przedmiotowi w tym dniu będą dostępni w godzinach od 17.00 do 19.30. Serdecznie zapraszamy.

Na 10-minutowe spotkania z nauczycielami można zapisywać się od poniedziałku 20 marca od godz. 9.30 do 22 marca do godz. 15.00 przez stronę

• Odwołane zajęcia

W związku z nieobecnością Nauczyciela prowadzącego koło plastyczne zajęcia w terminie od 20.03 do 23.03.2023 są odwołane:

- poniedziałek 20.03: koło kl. 2b, 4a, 4b

- środa 22.03: 1a, 1b