• KOŁA ZAINTERESOWAŃ

• KOŁO TANECZE

Zajęcia taneczne mają na celu przede wszystkim zaspokoić naturalną potrzebę ruchu dziecka i wesprzeć jego rozwój psychofizyczny. Niemniej ważnym aspektem jest uwrażliwienie uczniów na estetykę ruchu i sygnały płynące z ciała. Ponadto dzieci nabywają umiejętność harmonijnego współżycia w grupie, wyrabiając w sobie przy tym uważność na drugiego człowieka.

Uczniowie zapoznają się także z zasadami bezpieczeństwa i higieny mających zastosowanie podczas szeroko pojętej aktywności ruchowej: wiedzą, że powinna być poprzedzona rozgrzewką, a zakończona spokojnymi ćwiczeniami w tym rozciągającymi lub relaksacyjnymi. Wyrabiają w sobie nawyk pamiętania o nawadnianiu organizmu podczas wysiłku.

Zajęcia w swojej głównej części zawierają elementy rytmiki, treningu koordynacyjnego, tańców dyskotekowych i towarzyskich, oraz gimnastyki. Stosowana jest również forma improwizacji i ruchowej interpretacji muzyki, także z repertuaru klasycznego.

Wzorem lat ubiegłych planowane jest stworzenie prostej choreografii w stylu show dance celem zaprezentowania jej szerszej publiczności podczas szkolnej imprezy.