• ZAJĘCIA PŁATNE

• TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Trening umiejętności społecznych to grupowe zajęcia terapeutyczne, mające na celu rozwijanie umiejętności społecznych oraz naukę zabawy i współdziałania w grupie rówieśniczej.

Dla kogo?
            Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
            Dzieci z ASD, w tym z zespołem Aspergera
            Dzieci i młodzież u których z różnych powodów obserwuje się trudności z nawiązywaniem i utrzymaniem relacji rówieśniczych

Wierzymy, że podjęcie działań na wczesnym etapie jest najskuteczniejszym sposobem wsparcia dziecka. Głównym zadaniem TUS jest rozwijanie prawidłowych zachowań społecznych. Tematy opracowywane są pod kątem teoretycznym i praktycznym – dzieci pod okiem terapeuty trenują wskazane umiejętności np. odgrywając scenki, a następnie podejmują zadanie w rzeczywistej sytuacji. Zajęcia prowadzone są w formie stacjonarnej oraz terenowej. Ćwiczymy konkretne umiejętności w zależności od potrzeb uczestników grupy. Na bieżąco monitorujemy postęp oraz jesteśmy w stałym kontakcie z Rodzicami.
            Zajęcia odbywają się w małych grupach (4 – 6-osobowych), dobranych pod względem wieku i umiejętności.

Co zyskują dzieci?
            Efektem zajęć jest większy wgląd w swoje emocje, umiejętność skutecznego komunikowania się i działania w grupie, zwiększenie samodzielności i elastyczności myślenia. Dzieci i młodzież zaczynają twórczo podchodzić do rozwiązywania problemów, proszą o wsparcie i pomoc w trudnej sytuacji oraz lepiej radzą sobie z trudnymi emocjami.
            Koszt pojedynczych zajęć: 70 zł (pełen cykl obejmuje 60-minutowe zajęcia raz w tygodniu przez cały semestr).
            Przed zajęciami zapraszamy na wstępną konsultację służącą właściwemu dopasowaniu dzieci do grup.

Serdecznie zapraszam.
            Urszula Maurer
            dr n. hum, logopeda, terapeuta TUS
            www.prostelogopedia.pl