• Zakończenie roku szkolnego i odbiór świadectw

Poniżej informacją dot. organizacji zakończenia roku szkolnego.

• dzieci wchodzą do szkoły głównym wejściem  a wyprowadzane są przez wychowawców wyjściem obok sali gimnastycznej
              • Rodzice odbierają dzieci na podwórku przed klasami 1-3, przestrzeń pozwala Państwu na zachowanie bezpiecznej odległości:)
              • dzieci wchodzą na teren szkoły w maseczkach, gdyż bardzo trudno będzie zachowanie odległości 1,5 metra,
              • do dnia 10 lipca odbieracie Państwo rzeczy z klas oraz szatni, po wyznaczonym terminie wszystko ze szkoły zostanie usunięte,
              • dziękuję za bardzo sprawne zwracanie książek do biblioteki jak i podręczników wypożyczonych dzieciom na rok szkolny. Proszę Rodziców którzy do dnia dzisiejszego nie oddali, pomimo upływu terminu o pilny zwrot do dnia jutrzejszego tj. czwartku do godz.10.

Poniżej harmonogram godzin wydawania świadectw:

Harmonogram odbioru świadectw dla klas:

• 1a -  9.00 parter
              • 1b -  9.30 parter
              • 2a - 10.00 parter
              • 2b-  10.30 parter
              • 3a-  11.00 parter
              • 3b-  11.30 parter
              • 4-    9.00  1 piętro
              • 5a- 9.30   1 piętro
              • 5b- 10.00 1 piętro
              • 6a- 9.00  2 piętro
              • 6b- 9.30  2 piętro
              • 7a- 10.00  2 piętro
              • 7b- 10.30  2 piętro
              • 8a- 11.00  sala gimnastyczna
              • 8b- 12.00  sala gimnastyczna

Korzystając z okazji składam na Państwa ręce ogrom podziękowań za wspaniałą współpracę w tym wyjątkowym okresie. Mam nadzieję, że czas wakacji przyniesie uspokojenie sytuacji pandemii i 1 września spotkamy się wszyscy stęsknieni w budynku szkoły.

Magdalena Siekańska – dyrektor szkoły

• Zwrot książek i podręczników do biblioteki

Zwrotu książek do biblioteki zapakowanych w foliową torbę i opisanych imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą można dokonywać w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 16.00 do 19.06.2020.

Zasady zwrotu podręczników .

Harmonogram zwrotu:

Klasa 1A, 1B oraz 4 i 7A, 7B NIE oddają podręczników do biblioteki szkolnej.

Klasy 7A i 7B oddają JEDYNIE atlasy do anatomii i geografii.

Decyzja ta wynika z tego, że te podręczniki były użytkowane już 3 lata, więc i tak są przeznaczone na makulaturę, a w tej sytuacji mogą się przydać uczniom.

Klasy 8A i 8B zwracają podręczniki po egzaminach.

Podręczniki po odbyciu 3-dniowej kwarantanny, zostaną ocenione w komisji bibliotekarz i wychowawca.

Po sporządzeniu uwag, będą wówczas wysyłane do Państwa informacje o ewentualnym odkupieniu podręczników.

• Zakończenie konkursu Szkoła z Pasją Pomagania 2019/2020

W dniu dzisiejszym chcemy podsumować i zakończyć II edycję konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania”. Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim z Państwa, Kadrze Pedagogicznej, Rodzicom oraz Uczniom za zaangażowanie w akcję oraz wsparcie okazane Podopiecznym Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

Niestety, w tym roku nie mogliśmy podziękować Państwu osobiście, dlatego chcemy zaprosić do oglądnięcia wirtualnej wersji Gali, przygotowanej przez nasz zespół. Link do Gali

Do podziękowań dołączamy certyfikat przyznany za udział w konkursie. Tym wyróżnieniem chcemy docenić wysiłek i serce włożone w realizowanie wraz z nami wszystkich akcji.

Do niniejszego maila załączamy również skan listu ze słowami podziękowania od Pierwszej Damy, Pani Agaty Kornhauser-Dudy, która po raz kolejny objęła nasz konkurs honorowym Patronatem.

Informujemy również, że oryginały dokumentów dostarczone zostaną na adres Szkoły za pośrednictwem poczty.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Alma Spei Hospicjum dla Dzieci

• Nowoczesne technologie a nasze dzieci

Drodzy Rodzice,

Mając na uwadze specyfikę obecnej sytuacji związanej z nauczaniem zdalnym, wnioski płynące z przeprowadzonej wśród dzieci ankiety oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, za zgodą wydawcy przekazujemy Państwu wydany przez Fundację Dolce Vita poradnik pt. Nowoczesne technologie a nasze dzieci.

Publikacja ta zawiera cenne wskazówki dla opiekunów dzieci w różnym wieku i skierowana jest do wszystkich Państwa - zarówno rodziców nastolatków jak i rodziców dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Znajdziecie w niej Państwo wiedzę dotyczącą tego jak wspierać swoje dzieci w tym, by korzystanie z internetu, było dla nich bezpieczne i na tyle zdrowe, na ile ono może być. Jest to temat szczególnie ważny i wymagający pochylenia się ze strony dorosłych w sytuacji, w której duża część aktywności szkolnej i pozaszkolnej uczniów przeniosła się do rzeczywistości on-line. Poradnik składa się z kilku części, z których każda zawiera wskazówki dotyczące wsparcia dzieci znajdujących się w różnym wieku i na innym etapie rozwoju. Zachęcamy do przejrzenia go, przeczytania i przemyślenia. Pamiętajmy, że korzystanie przez nasze dzieci z nowoczesnych technologii powinno, ale i może być bezpieczne. Wspólnymi siłami postarajmy się, by takie ono było.