• Zdalne nauczanie kl. od 4 do 8

w związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i wprowadzeniem zdalnego nauczania dla kl. od 4 do 8 przedstawiamy zmiany w organizacji zajęć szkolnych. Zmiany organizacyjne są podyktowane trudną sytuacją epidemiczną i licznymi nieobecnościami nauczycieli:

• zajęcia wf-u, fitnessu i basenu dla klas od 4 do 8 nie będą prowadzone,
              • zajęcia z techniki dla klas od 4 do 8 nie będą prowadzone,
              • w klasach 7 i 8 odwołane są lekcje religii i muzyki,
              • koła zainteresowań mogą być prowadzone po uzgodnieniu z nauczycielem.

Nauczyciele wf-u, fitnessu, techniki, religii i muzyki są oddelegowani do pełnienia bieżących zastępstw oraz pracy w świetlicy szkolnej.

• Nauczanie zdalne kl. IV - VIII

Dzisiaj Rząd podjął decyzję o nauczaniu zdalnym uczniów klasy IV – VIII.

W związku z powyższym od poniedziałku 26 października przechodzimy na nauczanie zdalne w tych klasach. Uczniowie zostali już poinformowani o konieczności zabrania dziś ze szkoły podręczników i zeszytów.

Szkoła korzysta z najlepszego możliwego przekazu internetu tj. światłowodu. Oczywiście i w takich sytuacjach zdarzają się problemy techniczne wynikające z możliwości zarówno nadawcy jak i odbiorcy. System discord, na którym szkoła prowadzi zajęcia zdalnie posiada zbieżne funkcje i możliwości jak Microsoft Teams. W obu systemach jest podział na odrębne grupy, klasy. W discordzie jak również z Microsoft Teams jest możliwość udostępniania plików, dokumentów tekstowych oraz graficznych. System discord jest znany Dzieciom, jest w przeciwieństwie do Microsoft Teams intuicyjny dzięki czemu wykluczony jest okres przejściowy wymagany do przeszkolenia pracowników i Uczniów. Jedyną funkcją, która w obecnej formie discorda nie jest możliwa to praca nad jednym dokumentem wspólnie w trakcie zajęć, która nie jest wykorzystywana w trakcie lekcji. Grupa naszych nauczycieli: językowcy, pan informatyk, matematyk, chemik, muzyk pracują również w innych miejscach, szkołach i uczelniach i korzystają z różnych platform, między innymi Microsoft Teams, Zoom. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że zgłaszane są do nich  takie same problemy techniczne!

W platformie discord, z której korzystamy zostały wprowadzone następujące usprawnienia: został dokupiony dodatkowy abonament, dzięki któremu jakość nadawania zwiększa się z podstawowych 64 KB/s do 386 KB/s. Zwiększony mamy także transfer plików do 50 MB na jeden plik.

Szkoła pracuje nad dodatkowymi rozwiązaniami technicznymi, wprowadziliśmy dodatkowe mikrofony w klasach i dodatkowe kamery skierowane na tablicę i nauczyciela, aby usprawnić przekaz informacji nauczyciela.

Będziemy czujni i w stałym kontakcie z Państwem nadzorując jakość nauczania zdalnego.

• Odwołane zajęcia

Zajęcia ruchowe z elementami sensoryki są odwołane w dniach od 19.10.2020 do 27 października 2020 włącznie.

Koło zainteresowań rękodzieło artystyczne jest odwołane w dniach od 20.10.2020 – 30 października 2020 włącznie.