• Rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszego września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022 nareszcie razem! Do południa spotkają się tylko dzieci z wychowawcami i kolegami w klasach. Wyjątkiem są klasy 1, które zapraszamy na rozpoczęcie roku z jednym Rodzicem na salę gimnastyczną.

Proszę pamiętać o stroju galowym szkolnym, który jest do zakupienia na portierni. Uczniowie otrzymają podręczniki, które zabiorą do domu w celu oprawienia. Wychowawcy klas 1-3 oraz 4 spotkają się w tym dniu po południu z rodzicami w klasach według poniższego harmonogramu. Spotkania wychowawców klas 5-8 odbędą się 1 września o godz. 17.00 w formie zdalnej na dotychczasowej platformie Microsoft Teams.

Nowi uczniowie otrzymają instrukcję do zalogowania się w poniedziałek 30 sierpnia.

Pragnę poinformować, że 1 września rozpoczynamy naukę w formie stacjonarnej. Jesteśmy przygotowani na ewentualne prowadzenie zajęć w razie takiej konieczności w formie hybrydowej, bądź zdalnej. Według najnowszych wytycznych zarówno nauczyciele jak i uczniowie w trakcie wejścia do szkoły, podczas całego pobytu w szkole poza zajęciami w klasie przebywają w maseczkach. Obowiązkiem Rodziców jest zabezpieczenie dla dzieci stosownego nakrycia ust i nosa. Ograniczamy wejście Rodziców do szkoły. Odprowadzacie Państwo dzieci do szklanych drzwi przy portierni. Do szkoły uczniowie wchodzą samodzielnie. W wyjątkowych przypadkach w klasie pierwszej Rodzic, który wchodzi do szkoły ma obowiązek posiadać zakrycie ust i nosa oraz zdezynfekować ręce.

Informuję, że na świetlicy szkolnej dzieci są zobowiązane do noszenia maseczek, gdyż są połączone w grupach międzyklasowych. Uprzejmie proszę, aby w miarę możliwości odbierać dzieci ze szkoły po zakończeniu zajęć obowiązkowych i kół zainteresowań.

W załączniku otrzymujecie Państwo wymagane zgody do podpisania (proszę o ich wypełnienie i zwrot do opisanego pudełka znajdującego się przy portierni szkolnej).

Plan lekcji zatwierdzi Rada Pedagogiczna w poniedziałek 30.08 i wtedy zostanie on umieszczony na stronie internetowej szkoły.

Lista kół zainteresowań zostanie przesłana Państwu we wtorek 31.08. (zgłoszenia chęci uczestnictwa w danym kole proszę o przesłanie drogą mailową do sekretariatu do piątku tj. 3 września)

Koła zainteresowań ruszają od 7 września

W bieżącym roku szkolnym zajęcia religii i etyki odbywają się w każdej klasie na tej samej lekcji równolegle. W związku z powyższym należy podjąć decyzję o uczestnictwie dziecka albo w lekcjach religii albo etyki.

1 września rozpoczęcie roku szkolnego

godz. 9.00 klasy: 1a, 1b, 5b

godz. 9.30 klasy: 3a, 4b, 5a, 6, 8b

godz.10.00: 2a, 2b, 2c, 7a, 8a,

godz.10.30: 3b, 4a, 7b

1 września zebrania wychowawców klas z Rodzicami w szkole

godz. 17.00 klasy: 1a, 1b, 2b, 2 c, 3a

godz.18.00 klasy: 2a, 3b, 4a, 4b

1 września godz. 17.00 zebrania wychowawców klas 5-8 z Rodzicami na platformie Microsoft Teams.

Kochani Rodzice, szkoła jest żywym organizmem:) i w razie potrzeby wprowadzenia kolejnych zmian będę informowała Państwa na bieżąco.

Czekamy na Was z uśmiechem 1 września, do zobaczenia!