Drodzy Rodzice i Uczniowie,

z dużym entuzjazmem i pełną energią zapraszamy serdecznie 4 września na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024:

uczniów klas 1-3 na godz. 9.00, kl. 4-8 na godz. 10.30. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby radość z wakacji przerodziła się u uczniów w przyjemność spędzania wspólnego czasu w szkole.

W tym dniu w godzinach popołudniowych odbędą się również spotkania wychowawców klas z Rodzicami: kl.1-3 godz. 16.30, kl.4-8 godz.18.00

Pragnę przy tej okazji poinformować, że w tym roku szkolnym czekają nas wszystkich duże zmiany w komunikacji, które ruszają 2 września. Przez cały rok będą prowadzone prace przebudowy ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej. Ruch na tych ulicach będzie zamknięty z pominięciem dojazdów lokalnych w tym również dla nas dowożąc i odbierając dzieci ze szkoły czy przedszkola. Będzie trudno ale damy radę:)

Wszelkie szczegóły z ewentualnym kontaktem przesyłam w linku: https://zdmk.krakow.pl/nasze-dzialania/jest-umowa-na-przebudowe-ulic-kosciuszki-i-zwierzynieckiej/

W ostatniej chwili otrzymałam informację od Must Eat for Kids o rezygnacji z współpracy, w związku z powyższym w najbliższym roku szkolnym catering będzie prowadzony przez 1 firmę- Karmnik.

Informacje do logowania i zamawiania obiadów przesyłam w załączniku wraz z innymi dokumentami, które prosimy o wypełnienie i dostarczenie na zebranie do wychowawcy.

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia:)

• Zakończenie roku szkolnego

Pragniemy zaprosić Państwa na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się w piątek 23 czerwca dla klas I – III o godzinie 9.00, a dla klas IV – VIII o godzinie 11.00.

Jednocześnie informuję, że w czasie wakacji odbędzie się tradycyjne sprzątanie i dezynfekowanie szatni.

Proszę o zabranie wszystkich rzeczy pozostawionych w szatni do dnia 30.06.2023 r. (piątek).

Ubrania będą do odbioru w specjalnym pudle w szatni do dnia 07.07.2023 r. (piątek) do godz. 14.00.

Po upływie tego terminu wszystkie rzeczy nieodebrane zostaną usunięte ze szkoły.

• ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OD 19 DO 22 CZERWCA

Klasy 1 – 3

Lekcje i koła zainteresowań odbywają się zgodnie z harmonogramem zajęć, łącznie z basenem.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego nastąpi  23 czerwca o godzinie 9.00.

Klasy 4 – 8

Zajęcia na basenie dla klas 4 – 5  odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Od poniedziałku do czwartku uczniowie będą pracować metodą projektów wg następujących zasad:

• nauczyciele prezentują przygotowane przez siebie tematy projektów;
              • każdy uczeń musi wybrać zgodny ze swoimi zainteresowaniami temat projektu i zapisać się u nauczyciela;
              • praca projektami będzie przebiegała  w godzinach od 9.00 do 13.00 pod kierownictwem opiekunów projektów, uczniowie nie mogą wcześniej być zwalniani;
              • świetlica będzie zorganizowana dla uczniów od 8.15;
              •  liczbę uczestników w grupie projektowej określa prowadzący;
              • od 13.00 – 17.00 zajęcia świetlicowe dla chętnych uczniów.

Poniżej przedstawiam Państwu propozycje projektów do realizacji przez uczniów:

• sportowy I rowerowy – A. Ormiański, W. Chmiel;
              • decoupage – M. Barwińska,
              • karta rowerowa – B. Szczap, M. Łęczycki,
              • komers klas ósmych – M. Savery i A. Dębska, M. Łatocha,
              • zakończenie roku szkolnego 4 - 8  – K. Paliwoda,
              • przez historię Ameryki Południowej – Ł. Opozda ,
              • sportowy II – P. Ślosarczyk, K. Kmak;
              • naukowy – M. Młynarczyk;
              • ozdoby – J. Polony - Poluk,
              • przyrodniczy –  D. Gola
              • taneczny  – Z. Piżl, E. Badura
              • dekoracyjny – E. Kościsz,

Listy zgłoszeniowe do projektów zostaną wywieszone 14 czerwca na tablicy ogłoszeniowej na parterze szkoły.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego dla klas 4 8 odbędzie się  23 czerwca o godzinie 11.00

• Organizacja zajęć w dniach 29.05 - 5.06

W terminie od 29 maja do 5 czerwca uczniowie z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych wyjeżdżają na szkolne wycieczki do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W tym okresie będzie funkcjonował inny harmonogram zajęć dydaktycznych dla dzieci pozostających w szkole według następujących zasad:

• lekcje odbywają się od 8.15 do 14.00; w załączniku przesyłam szczegółowy harmonogram.
              • świetlica funkcjonuje od 14.00 do 17.30;
              • koła zainteresowań poprowadzą nauczyciele obecni w szkole.

Lekcje będą miały charakter utrwalający wiadomości i umiejętności lub styl projektowy.