• Zakończenie roku szkolnego

Pragniemy zaprosić Państwa na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się w piątek 23 czerwca dla klas I – III o godzinie 9.00, a dla klas IV – VIII o godzinie 11.00.

Jednocześnie informuję, że w czasie wakacji odbędzie się tradycyjne sprzątanie i dezynfekowanie szatni.

Proszę o zabranie wszystkich rzeczy pozostawionych w szatni do dnia 30.06.2023 r. (piątek).

Ubrania będą do odbioru w specjalnym pudle w szatni do dnia 07.07.2023 r. (piątek) do godz. 14.00.

Po upływie tego terminu wszystkie rzeczy nieodebrane zostaną usunięte ze szkoły.

• ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OD 19 DO 22 CZERWCA

Klasy 1 – 3

Lekcje i koła zainteresowań odbywają się zgodnie z harmonogramem zajęć, łącznie z basenem.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego nastąpi  23 czerwca o godzinie 9.00.

Klasy 4 – 8

Zajęcia na basenie dla klas 4 – 5  odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Od poniedziałku do czwartku uczniowie będą pracować metodą projektów wg następujących zasad:

• nauczyciele prezentują przygotowane przez siebie tematy projektów;
              • każdy uczeń musi wybrać zgodny ze swoimi zainteresowaniami temat projektu i zapisać się u nauczyciela;
              • praca projektami będzie przebiegała  w godzinach od 9.00 do 13.00 pod kierownictwem opiekunów projektów, uczniowie nie mogą wcześniej być zwalniani;
              • świetlica będzie zorganizowana dla uczniów od 8.15;
              •  liczbę uczestników w grupie projektowej określa prowadzący;
              • od 13.00 – 17.00 zajęcia świetlicowe dla chętnych uczniów.

Poniżej przedstawiam Państwu propozycje projektów do realizacji przez uczniów:

• sportowy I rowerowy – A. Ormiański, W. Chmiel;
              • decoupage – M. Barwińska,
              • karta rowerowa – B. Szczap, M. Łęczycki,
              • komers klas ósmych – M. Savery i A. Dębska, M. Łatocha,
              • zakończenie roku szkolnego 4 - 8  – K. Paliwoda,
              • przez historię Ameryki Południowej – Ł. Opozda ,
              • sportowy II – P. Ślosarczyk, K. Kmak;
              • naukowy – M. Młynarczyk;
              • ozdoby – J. Polony - Poluk,
              • przyrodniczy –  D. Gola
              • taneczny  – Z. Piżl, E. Badura
              • dekoracyjny – E. Kościsz,

Listy zgłoszeniowe do projektów zostaną wywieszone 14 czerwca na tablicy ogłoszeniowej na parterze szkoły.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego dla klas 4 8 odbędzie się  23 czerwca o godzinie 11.00

• Organizacja zajęć w dniach 29.05 - 5.06

W terminie od 29 maja do 5 czerwca uczniowie z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych wyjeżdżają na szkolne wycieczki do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W tym okresie będzie funkcjonował inny harmonogram zajęć dydaktycznych dla dzieci pozostających w szkole według następujących zasad:

• lekcje odbywają się od 8.15 do 14.00; w załączniku przesyłam szczegółowy harmonogram.
              • świetlica funkcjonuje od 14.00 do 17.30;
              • koła zainteresowań poprowadzą nauczyciele obecni w szkole.

Lekcje będą miały charakter utrwalający wiadomości i umiejętności lub styl projektowy.

• Wielkanocna Paczka

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za zaangażowanie  Państwa oraz naszych wyjątkowych Uczniów w przygotowanie darów dla ubogich, samotnych i chorych mieszkańców Salwatora. Przed świętami Wielkiej Nocy zostały one przekazane potrzebującym i sprawiły im ogromną radość. Wczoraj przedstawiciele wraz z dyrektorem  Biura Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego PKPS-u,  p. Józefem Grzybczykiem, działającymi z ramienia MOPS-u odwiedzili naszą szkołę, by osobiście złożyć na ręce P. Dyrektor podziękowanie dla Państwa, którego treść znajduje się poniżej.

„Pragniemy złożyć serdeczne słowa podziękowania za okazaną pomoc w postaci otrzymanych paczek na rzecz naszych potrzebujących podopiecznych, które są dowodem ogromnej życzliwości i solidarności międzyludzkiej. Ilość dostarczonych przez Państwa prezentów przerosła najśmielsze oczekiwania i wprawiła obdarowanych w ogromne zdumienie. Otrzymane dary wywołały na twarzach podopiecznych uśmiech i łzy wzruszenia, sprawiły że minione Święta Wielkanocne przebiegły w atmosferze szczęścia i radości.

Wierzymy, że pomaganie zmienia Świat na lepsze, a dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą wrażliwość, zaangażowanie, bezinteresowność i życzliwość.

Z wyrazami wdzięczności

Józef Grzybczyk „

Przekazano również zdjęcia z chwili wręczania darów, które wraz z Podziękowaniem zostaną umieszczone w holu szkoły.

• ul. Senatorska 39, 30-106 KRAKÓW Poland
      • ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator) ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371 (na przelewie prosimy podawać imię i nazwisko dziecka) Informacje o wpłatach czesnego: księgowość Prywatnej Szkoły SALWATOR p. Anna Palonek Poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 14:00 tel. (12) 501-714-464 e-mail: alumnus@ascokrakow.pl