• Organizacja zajęć w dniach 29.05 - 5.06

W terminie od 29 maja do 5 czerwca uczniowie z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych wyjeżdżają na szkolne wycieczki do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W tym okresie będzie funkcjonował inny harmonogram zajęć dydaktycznych dla dzieci pozostających w szkole według następujących zasad:

• lekcje odbywają się od 8.15 do 14.00; w załączniku przesyłam szczegółowy harmonogram.
              • świetlica funkcjonuje od 14.00 do 17.30;
              • koła zainteresowań poprowadzą nauczyciele obecni w szkole.

Lekcje będą miały charakter utrwalający wiadomości i umiejętności lub styl projektowy.

• Wielkanocna Paczka

bardzo dziękujemy za zaangażowanie  Państwa oraz naszych wyjątkowych Uczniów w przygotowanie darów dla ubogich, samotnych i chorych mieszkańców Salwatora. Przed świętami Wielkiej Nocy zostały one przekazane potrzebującym i sprawiły im ogromną radość. Wczoraj przedstawiciele wraz z dyrektorem  Biura Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego PKPS-u,  p. Józefem Grzybczykiem, działającymi z ramienia MOPS-u odwiedzili naszą szkołę, by osobiście złożyć na ręce P. Dyrektor podziękowanie dla Państwa, którego treść znajduje się poniżej.

„Pragniemy złożyć serdeczne słowa podziękowania za okazaną pomoc w postaci otrzymanych paczek na rzecz naszych potrzebujących podopiecznych, które są dowodem ogromnej życzliwości i solidarności międzyludzkiej. Ilość dostarczonych przez Państwa prezentów przerosła najśmielsze oczekiwania i wprawiła obdarowanych w ogromne zdumienie. Otrzymane dary wywołały na twarzach podopiecznych uśmiech i łzy wzruszenia, sprawiły że minione Święta Wielkanocne przebiegły w atmosferze szczęścia i radości.

Wierzymy, że pomaganie zmienia Świat na lepsze, a dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą wrażliwość, zaangażowanie, bezinteresowność i życzliwość.

Z wyrazami wdzięczności

Józef Grzybczyk „

Przekazano również zdjęcia z chwili wręczania darów, które wraz z Podziękowaniem zostaną umieszczone w holu szkoły.

• Kiermasz świąteczny

z prawdziwą przyjemnością informuję, że z naszego Salwatorskiego Kiermaszu Wielkanocnego udało nam się zebrać 920 zł, które zostały przekazane Stowarzyszeniu Latarnia i wykorzystane na wielkanocne paczki dla samotnych i ubogich seniorów. Mam nadzieję, że zakupione ozdoby będą długo cieszyć oczy, również i po Wielkanocy. Oprócz tego przekazaliśmy Stowarzyszeniu 76 prezentów do paczek świątecznych: były to pisanki, własnoręcznie uszyte z filcu przez dzieci ze świetlicy dla klas 1-3, które mogą Państwo częściowo podejrzeć na zdjęciu w załączniku, choć fotografie nie do końca oddają ich rzeczywistą urodę. Na każdym jajeczku przykleiliśmy też karteczkę z życzeniami świątecznymi od dzieci.

Pragnę Państwu przekazać - zarówno we własnym imieniu, jak i bardzo wzruszonych pań seniorek - najszczersze wyrazy uznania dla talentu i zaangażowania dzieci, oraz ogromne podziękowania za te "prawdziwe prezenty od serca" - jak to określiła wolontariuszka ze Stowarzyszenia. Wszyscy byli pod wrażeniem włożonego w proces twórczy wysiłku i czasu, uznając - i słusznie - że czas i troska o innych, to wartości w obecnych czasach szczególnie warte docenienia.

Serdecznie dziękuję za wsparcie całego przedsięwzięcia.

• ul. Senatorska 39,
        30-106 KRAKÓW
      • ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator)

ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371