• AKTUALNOŚCI

     • Kiermasz świąteczny
      • Kiermasz świąteczny

       Szanowni Państwo,

       z prawdziwą przyjemnością informuję, że z naszego Salwatorskiego Kiermaszu Wielkanocnego udało nam się zebrać 920 zł, które zostały przekazane Stowarzyszeniu Latarnia i wykorzystane na wielkanocne paczki dla samotnych i ubogich seniorów. Mam nadzieję, że zakupione ozdoby będą długo cieszyć oczy, również i po Wielkanocy. Oprócz tego przekazaliśmy Stowarzyszeniu 76 prezentów do paczek świątecznych: były to pisanki, własnoręcznie uszyte z filcu przez dzieci ze świetlicy dla klas 1-3, które mogą Państwo częściowo podejrzeć na zdjęciu w załączniku, choć fotografie nie do końca oddają ich rzeczywistą urodę. Na każdym jajeczku przykleiliśmy też karteczkę z życzeniami świątecznymi od dzieci.

       Pragnę Państwu przekazać - zarówno we własnym imieniu, jak i bardzo wzruszonych pań seniorek - najszczersze wyrazy uznania dla talentu i zaangażowania dzieci, oraz ogromne podziękowania za te "prawdziwe prezenty od serca" - jak to określiła wolontariuszka ze Stowarzyszenia. Wszyscy byli pod wrażeniem włożonego w proces twórczy wysiłku i czasu, uznając - i słusznie - że czas i troska o innych, to wartości w obecnych czasach szczególnie warte docenienia.

       Serdecznie dziękuję za wsparcie całego przedsięwzięcia.

     • Życzenia wielkanocne
      • Życzenia wielkanocne

       Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

        

       Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy, aby ten wyjątkowy czas był przepełniony dobrem, spokojem, pogodą ducha oraz bliskością tych, bez których nie wyobrażamy sobie przeżywania prawdziwej, pełnej radości.

        

       Niech wiosenny optymizm nie opuszcza Państwa ani na moment! Gdziekolwiek będziecie – z rodziną przy świątecznym stole, w podróży, w domowym zaciszu – niech każda chwila obfituje w szczęście, spokój i harmonię, a słoneczna pogoda zapewni wspaniały wypoczynek i zachęci do snucia nowych, ambitnych planów na przyszłość.

        

       Z życzeniami wszelkiej pomyślności

       https://img.pakamera.net/i1/7/070/kartki-okolicznosciowe-100012_3775090070.jpg                                                                                                

                               Dyrekcja Prywatnej Szkoły Podstawowej SALWATOR

     • I miejsce w Konkursie Filmowym NA MAXA
      • I miejsce w Konkursie Filmowym NA MAXA

       Z radością pragniemy poinformować, że ósmoklasiści uczący się języka niemieckiego:

       • Weronika Bugajska
       • Manuela Paciorek
       • Helena Krzemieńska
       • Maksymilian Górowski
       • Jan Kurzak
       • Hubert Markiewicz
       • Igor Melnik
       • Maciej Maj
       • Antoni Makuch

       zajęli I miejsce w Konkursie Filmowym NA MAXA zorganizowanym przez wydawnictwo KLETT. W projekcie wzięło udział około 100 szkół z całej Polski. Przyznano 3 nagrody oraz jedno wyróżnienie.Oprócz nagród dla naszych uczniów (vouchery do Cinema City, fiszki PONS) i nauczyciela (voucher do e-ksiegarni), szkoła otrzyma kamerę ze stabilizatorem.Poniżej załączam link do strony, gdzie można obejrzeć nagrodzone filmy

     • Wielkanocna akcja
      • Wielkanocna akcja

       Z przyjemnością informujemy Państwa o wielkanocnych akcjach podjętych przez naszą szkołę.

       Nasze utalentowane dzieciaki w świetlicy, w ramach zajęć Kreatywnego Handmade'u, uszyły z filcu ponad 60 przepięknych jajeczek wielkanocnych, które trafią jako prezenty do świątecznych paczek dla samotnych seniorów, objętych opieką przez Stowarzyszenie Latarnia.

       Jutro, 4 kwietnia, w godzinach 8.00 - 16.00 serdecznie zapraszamy na świąteczny kiermasz z wyjątkowymi, wykonanymi ręcznie ozdobami. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany Stowarzyszeniu Latarnia i przeznaczony na świąteczne paczki dla osób ubogich i bezdomnych.

       Z góry pięknie dziękujemy za wsparcie i życzymy radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

        

       Justyna Polony-Poluk, Samorząd Uczniowski i dzieci ze świetlicy klas młodszych

     • Dzień otwarty
      • Dzień otwarty

       W środę 22 marca odbędą się spotkania z nauczycielami w szkole podczas Dnia Otwartego. 

       Nauczyciele przedmiotowi w tym dniu będą dostępni w godzinach od 17.00 do 19.30. Serdecznie zapraszamy. 

       Na 10-minutowe spotkania z nauczycielami można zapisywać się od poniedziałku 20 marca od godz. 9.30 do 22 marca do godz. 15.00 przez stronę

        

        

     • Odwołane zajęcia
      • Odwołane zajęcia

       W związku z nieobecnością Nauczyciela prowadzącego koło plastyczne zajęcia w terminie od 20.03 do 23.03.2023 są odwołane:

       - poniedziałek 20.03: koło kl. 2b, 4a, 4b

       - środa 22.03: 1a, 1b

       - czwartek 23.03: 3a, 3b, 3c

     • Sprawozdanie z turnieju szachowego
      • Sprawozdanie z turnieju szachowego

       W dniu 11.03.2023r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Krakowie odbył się Szachowy Turniej na Kategorie z klasyfikacją drużynową szkół, zorganizowany przez firmę GambiT M&R (prowadzącą kółko szachowe w PSP Salwator).

       W turnieju wszyscy zawodnicy mogli uzyskując normy na V i IV kategorie szachową.

       W zawodach udział wzięło 100 uczennic i uczniow szkoł podstawowych z województwa małopolskiego. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 30 min na zawodnika w 3 grupach. Naszą szkołę reprezntowało w poszczególnych grupach 14 zawodników Jan Drozdowski, Filip Skamla, August Adach, Karol Pawluśkiewicz, Jan Kajdas, Franciszek Klodziński, Jan Sadowski, Bartosz Goździk, Stefan Szepieniec, Adam Wójcik, Hugo Meinardi-Sadowski, Krzysztof Dąbek, Mieczysław Krajewski oraz Aleks Grochowski.

       Musimy jednak zacząć od grupy ostatniej czyli najtrudniejszej gr C (klasy 3-6) - bo to co się tam wydarzyło przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich uczestników. Franciszek Kłodziński (startujący już z IV kategorią szachowa zdobytą na poprzednim turnieju) nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie 7 rund i tym samym całą grupę C - zajmując 1 miejsce (na 41 zawodników) zabierajac ze soba piekny Puchar Zwycięzcy. Ale na tym nie koniec bowiem 2 miejsce w tej grupie wywalczył Jan Sadowski (startujący z V kategorią szachowa) ulegajac tylko szkolnemu koledze Frankowi. Wszyscy inni zawodnicy tej grupy musieli uznać wyższość Janka ktory, również zabrał ze sobą do domu piękny puchar i podwyższył normę z V na IV kategorię szachową – BRAWO,BRAWO,BRAWO CHŁOPAKI.

       Dzięki walecznej postawie na szachownicach Mieczysław Krajewski, Aleks Grochowski oraz Stefan Szepieniec wywalczyli normy na V kategorie szachowe Gratulacje. Równie cudownie było w gr A (klasy 1-2 bez kategorii). Na 30 startujących zawodnikow Jaś Drozdowski i Filip Skamla zajęli odpowiednio wysokie 8 i 9 miejsce dzięki czemu obaj wywalczyli normy na V kategorie szachowe stajac się tym samym pełnoprawnymi członkami-zawodnikami Polskiego Związku Szachowego Super chłopaki oby tak dalej.

       W trudnej gr B (klasy 1-2 zawodnicy z kategoriami) Nasz jedyny reprezentant Jasiu Kajdas startujący już z V kategorią szachową zdobytą na poprzednim turnieju, uzyskał bardzo dobre 15 miejsce (na 30 zawodników). Wszyscy pozostali nasi zawodnicy godnie reprezentowali Prywatną Szkołę Podstawową Salwator - Klasyfikacja drużynowa szkół.

       Ale to nie koniec cudownych wiadomości. Dzieki fantastycznej postawie wszystkich naszych uczniów biorących udział w turnieju oraz sumie uzyskanych punktów Prywtna Szkoła Podstawowa Salwator w Krakowie zajeła I miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół (na 14 szkół biorących udział w turnieju)

       BRAWO, BRAWO, I JESZCZE RAZ BRAWO JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH PODOPIECZNYCH

       Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Prywatna Szkoła Podstawowa SALWATOR
   • 12 422 04 08 500 085 231 502 217 434
   • ul. Senatorska 39, 30-106 KRAKÓW Poland
   • ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator) ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371 (na przelewie prosimy podawać imię i nazwisko dziecka) Informacje o wpłatach czesnego: księgowość Prywatnej Szkoły SALWATOR p. Anna Palonek Poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 14:00 tel. (12) 501-714-464 e-mail: alumnus@ascokrakow.pl
   • poniedziałek, środa 8:00 – 16:00 wtorek, czwartek, piątek 8:00 – 14:00
 • Galeria zdjęć

   brak danych