• Sprawozdanie z turnieju szachowego

W dniu 11.03.2023r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Krakowie odbył się Szachowy Turniej na Kategorie z klasyfikacją drużynową szkół, zorganizowany przez firmę GambiT M&R (prowadzącą kółko szachowe w PSP Salwator).

W turnieju wszyscy zawodnicy mogli uzyskując normy na V i IV kategorie szachową.

W zawodach udział wzięło 100 uczennic i uczniow szkoł podstawowych z województwa małopolskiego. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 30 min na zawodnika w 3 grupach. Naszą szkołę reprezntowało w poszczególnych grupach 14 zawodników Jan Drozdowski, Filip Skamla, August Adach, Karol Pawluśkiewicz, Jan Kajdas, Franciszek Klodziński, Jan Sadowski, Bartosz Goździk, Stefan Szepieniec, Adam Wójcik, Hugo Meinardi-Sadowski, Krzysztof Dąbek, Mieczysław Krajewski oraz Aleks Grochowski.

Musimy jednak zacząć od grupy ostatniej czyli najtrudniejszej gr C (klasy 3-6) - bo to co się tam wydarzyło przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich uczestników. Franciszek Kłodziński (startujący już z IV kategorią szachowa zdobytą na poprzednim turnieju) nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie 7 rund i tym samym całą grupę C - zajmując 1 miejsce (na 41 zawodników) zabierajac ze soba piekny Puchar Zwycięzcy. Ale na tym nie koniec bowiem 2 miejsce w tej grupie wywalczył Jan Sadowski (startujący z V kategorią szachowa) ulegajac tylko szkolnemu koledze Frankowi. Wszyscy inni zawodnicy tej grupy musieli uznać wyższość Janka ktory, również zabrał ze sobą do domu piękny puchar i podwyższył normę z V na IV kategorię szachową – BRAWO,BRAWO,BRAWO CHŁOPAKI.

Dzięki walecznej postawie na szachownicach Mieczysław Krajewski, Aleks Grochowski oraz Stefan Szepieniec wywalczyli normy na V kategorie szachowe Gratulacje. Równie cudownie było w gr A (klasy 1-2 bez kategorii). Na 30 startujących zawodnikow Jaś Drozdowski i Filip Skamla zajęli odpowiednio wysokie 8 i 9 miejsce dzięki czemu obaj wywalczyli normy na V kategorie szachowe stajac się tym samym pełnoprawnymi członkami-zawodnikami Polskiego Związku Szachowego Super chłopaki oby tak dalej.

W trudnej gr B (klasy 1-2 zawodnicy z kategoriami) Nasz jedyny reprezentant Jasiu Kajdas startujący już z V kategorią szachową zdobytą na poprzednim turnieju, uzyskał bardzo dobre 15 miejsce (na 30 zawodników). Wszyscy pozostali nasi zawodnicy godnie reprezentowali Prywatną Szkołę Podstawową Salwator - Klasyfikacja drużynowa szkół.

Ale to nie koniec cudownych wiadomości. Dzieki fantastycznej postawie wszystkich naszych uczniów biorących udział w turnieju oraz sumie uzyskanych punktów Prywtna Szkoła Podstawowa Salwator w Krakowie zajeła I miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół (na 14 szkół biorących udział w turnieju)

BRAWO, BRAWO, I JESZCZE RAZ BRAWO JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH PODOPIECZNYCH

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

• Odwołane zajęcia

W terminie od 27.02 do 03.03.2023 r. nauczyciele są oddelegowani na wyjazdy na białe szkoły:

W związku z tym nie odbędą się następujące koła zainteresowań:

• informatyczne,
              • teatralne,
              • Młodego Biznesmena,
              • taneczne,
              • bajkoterapia,
              • kreatywny hand-made,
              • denim recycling-upcycling,
              • zajęcia ogólnorozwojowe z elementami TUS,
              • koło kulinarne w j. angielskim
              • SKS prowadzony przez Pana Pawła Łozę
              • SKS prowadzony przez Pana Adama Ormiańskiego.
          • Odwołane zajęcia

Ze względu na nieobecność nauczyciela koło informatyczne jest odwołane w terminie od 20 lutego do 3 marca:

20 lutego i 27 lutego – klasy 2

22 lutego i 1 marca – klasy 3

23 lutego – klasy 4

24 lutego – klasy 5

• Sprzątanie i dezynfekowanie szatni

W czasie ferii odbędzie się tradycyjne sprzątanie i dezynfekowanie szatni.

Proszę o zabranie wszystkich rzeczy pozostawionych w szatni do dnia 27.01.2023 r. (piątek).

Ubrania będą do odbioru w specjalnym pudle w szatni do dnia 03.02.2023 r. (piątek) do godz. 14.00.

Po upływie tego terminu wszystkie rzeczy nieodebrane zostaną usunięte ze szkoły.

• Spotkanie z wychowawcami

Zapraszam na spotkanie z wychowawcami w szkole, które odbędzie się w środę 18 stycznia zgodnie z poniższym harmonogramem:

• klasy 1 – 8 godz. 17.00 – 17.30 spotkania z wychowawcami w klasach;
              • nauczyciele przedmiotowi będą dostępni w tym dniu w pokoju nauczycielskim w godz.17.00-19.30. Link http://old.szkolasalwator.pl/wywiadowka/login.php do umawiania się na 10-miutowe spotkania z nauczycielami będzie dostępny od poniedziałku 16 stycznia od godz. 10.30.
              • W ramach podsumowania  warsztatów „ W języku żyraf”, które odbyły się w klasach II-IV zapraszamy Rodziców uczniów z tych klas na spotkanie z Panią  Agatą Olszak-Szymulą (trenerką prowadzącą zajęcia). Odbędzie się ono w środę 18 stycznia w godzinach od  17.35 do 18.30. Celem spotkania jest zaprezentowanie Państwu metody komunikacji opartej na metodzie Porozumienia Bez Przemocy oraz wskazówek do kontynuowania takiej komunikacji z dziećmi w domu. Jest dla nas niezmiernie istotne, aby wprowadzone na warsztatach treści były wspólne dla środowiska szkolnego i rodzinnego.