• AKTUALNOŚCI

     • Food as Culture
      • Food as Culture

       Zakończyliśmy kolejną część zajęć 'Food as Culture'. Tym razem zajęliśmy się kulturą i kuchnią krajów niemieckojęzycznych. Podczas zajęć przygotowaliśmy tradycyjne potrawy tych państw, tym samym wspierając dzień kultury krajów niemieckojęzycznych.

     • Thanksgiving
      • Thanksgiving

       24 listopada w na lekcjach języka angielskiego opowiadaliśmy uczniom o 'Thanksgiving' - święcie dziękczynienia. Uczniowie klas 5 przygotowali wyśmienitą ucztę, na której znalazły się tradycyjne potrawy spożywane podczas tego święta w USA.

     • Spotkania z nauczycielami
      • Spotkania z nauczycielami

       Szanowni Państwo,

       w środę 16 listopada odbędą się spotkania z nauczycielami w szkole podczas Dnia Otwartego. 

       Nauczyciele przedmiotowi w tym dniu będą dostępni w godzinach od 17.00 do 19.30. Serdecznie zapraszamy. 

       Na 10-minutowe spotkania z nauczycielami można zapisywać się od poniedziałku 14 listopada od godz. 9.30 do 16 listopada do godz. 15.00 przez stronę

        

     • Pomoc dla Kenii
      • Pomoc dla Kenii

       W zeszłym roku rozpoczęliśmy współpracę z fundacją Polskie Himalaje, która pomaga dzieciom ze szkoły podstawowej w Junju w Kenii. W tym roku chcielibyśmy kontynuować  naszą współpracę i wsparcie dla tych dzieci.

       Dlatego też od 17 do 21 października na terenie naszej szkoły organizujemy zbiórkę używanej odzieży, którą dostarczy kenijskim dzieciom pani Iwona Kotuła, założycielka fundacji. Zachęcamy do ‘przewietrzenia szaf’ po okresie letnim i przekazanie niepotrzebnej odzieży potrzebującym dzieciom. W każdej klasie będzie przygotowane pudło, do którego dzieci będą mogły włożyć ubrania.

       Dzieci potrzebują:

       - przede wszystkim koszulki typu T-shirt;

       - mogą być cienkie koszulki z długim rękawem;

       - legginsy dla dziewczynek;

       - krótkie spodenki dla chłopców;

       - długie spodnie dla chłopców;

       - spódniczki/sukienki za kolano dla dziewczynek;

       - cienkie sweterki lub cienkie bluzy;

       Nie zbieramy:

       - spodni i spodenek dla dziewczynek;

       - krótkich spódniczek/sukienek;

       - ciepłych swetrów/bluz/kurtek.

       Zachęcamy Państwa i dzieci do przyłączenia się do naszej akcji.

        

     • Odwołane zajęcia
      • Odwołane zajęcia

       W związku z nagłą nieobecnością nauczyciela odwołane są następujące koła zainteresowań:

       - kreatywny hand-made dla kl. 1-3 w środę 05.10.2022,

       - denim recykling-upcycling kl. 2 w czwartek 06.10.2022

     • Konkursy przedmiotowe
      • Konkursy przedmiotowe

       Uprzejmie informuję, że ustalono terminy kolejnych etapów konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2022/2023 dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego, zgodnie z Zarządzeniem Nr 33/22 Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 2 czerwca 2022 r.

       Pełny harmonogram podaję w załączniku oraz na stronie internetowej szkoły.

       Proszę pamiętać o konieczności dostarczenia oświadczenia rodzica o zgodzie na udział dziecka w konkursie i przetwarzaniu jego danych osobowych, które należy donieść do sekretariatu szkoły najpóźniej w przeddzień konkursu.

       Zgody są zamieszczone na stronie kuratoryjnej – jest to załącznik nr 4 przy każdym konkursie. Zgoda jest niezbędna, aby uczeń mógł przystąpić do konkursu.


       Szczegóły każdego konkursu znajdziecie Państwo na stronie Kuratorium w Krakowie

       Harmonogram konkursów przedmiotowych 2022-2023

     • Rozpoczęcie roku szkolnego
      • Rozpoczęcie roku szkolnego

       Szanowni Państwo,

       z ogromną radością zapraszam na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się 1 września dla klas I – III o godz. 9.00, natomiast dla kl. IV-VIII się o godz. 10.30.

       Plan lekcji zatwierdzi Rada Pedagogiczna we wtorek 30.08 i wtedy zostanie on umieszczony na stronie internetowej szkoły.

       Lista kół zainteresowań zostanie przesłana Państwu w środę 31.08.oraz będzie powieszona na tablicach przy portierni w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Proszę o wpisywanie na te listy dzieci w dniu rozpoczęcia roku, bądź zgłaszając chęć uczestnictwa w danym kole dzieci poprzez sekretariat do piątku tj. 2 września.

       Koła zainteresowań ruszają od 5 września. 

       Proszę pamiętać o stroju galowym szkolnym, który jest opisany w statucie i do zakupienia na portierni. To od Państwa zależy czy będziemy identyfikować się jako społeczność szkolna, a bardzo nam zależy, aby w te uroczyste dni uczniowie reprezentowali szkołę w naszych strojach galowych.

       Uczniowie otrzymają podręczniki, które zabiorą do domu w celu oprawienia. 

       Wychowawcy klas zapraszają Państwa na pierwsze zebranie z Rodzicami 1 września w klasach według poniższego harmonogramu. 

       klasy 1-3 godz.16.30

       klasy 4-8 godz. 17.30

       Uprzejmie informuję, że Msza Święta dla chętnych Rodziców, Nauczycieli i Uczniów odbędzie się 1 września o godz. 8.00 w kościele Sióstr Norbertanek na Salwatorze. 

       Pragnę poinformować o zmianach w nowym roku szkolnym w Gronie Pedagogicznym. Kilkoro nauczycieli wybrało nową drogę zawodową i zakończyliśmy współpracę: z panią Pauliną Kowalską, Ewą Kłusek, Katarzyną Madej – nauczycielami logopedami, panią Joanną Paryłą – nauczycielem j. francuskiego, Katarzyną Witt- nauczycielem świetlicy.

       Nauczyciele, którzy dołączyli do naszego zespołu to: pani Dymarska Noemi – nauczyciel j. angielskiego, pani Weronika Podsiadło, Ewa Jaworska – nauczyciele logopedzi, powróciła do nas pani Justyna Polony - Poluk- nauczyciel j. francuskiego.

     • Godziny pracy szkoły
      • Godziny pracy szkoły

       W dniu zakończenia roku szkolnego 24 czerwca szkoła oraz sekretariat będą otwarte do godziny 14.00.

       W dniach 27.06 – 08.07.2022 sekretariat będzie funkcjonował według dotychczasowych godzin otwarcia:

       poniedziałek, środa 8:00 – 16:00
       wtorek, czwartek, piątek 8:00 – 14:00

       W okresie wakacyjnym następują zmiany w godzinach otwarcia sekretariatu szkoły:

       od 11.07. – 22.08.2022 sekretariat będzie czynny w godzinach od 8.00 do 14.00.

        

     • Zakończenie roku szkolnego
      • Zakończenie roku szkolnego

       Szanowni Rodzice,

       Pragniemy zaprosić na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się w piątek 24 czerwca dla klas I – III o godzinie 9.00, a dla klas IV – VIII o godzinie 10.30.

       W trakcie wakacji odbędzie się tradycyjne sprzątanie i dezynfekowanie szatni. Proszę o zabranie wszystkich rzeczy pozostawionych w szatni do dnia 08.07.2022 r. (piątek).

       Ubrania będą do odbioru w specjalnym pudle w szatni do dnia 15.07.2022 r. (piątek) do godz. 14.00. Po upływie tego terminu wszystkie rzeczy nieodebrane zostaną usunięte ze szkoły.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Prywatna Szkoła Podstawowa SALWATOR
   • 12 422 04 08 500 085 231 502 217 434
   • ul. Senatorska 39, 30-106 KRAKÓW Poland
   • ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator) ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371 (na przelewie prosimy podawać imię i nazwisko dziecka) Informacje o wpłatach czesnego: księgowość Prywatnej Szkoły SALWATOR p. Anna Palonek Poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 14:00 tel. (12) 501-714-464 e-mail: alumnus@ascokrakow.pl
   • poniedziałek, środa 8:00 – 16:00 wtorek, czwartek, piątek 8:00 – 14:00
 • Galeria zdjęć

   brak danych