• AKTUALNOŚCI

     • Nowoczesne technologie a nasze dzieci
      • Nowoczesne technologie a nasze dzieci

       Drodzy Rodzice,

       Mając na uwadze specyfikę obecnej sytuacji związanej z nauczaniem zdalnym, wnioski płynące z przeprowadzonej wśród dzieci ankiety oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, za zgodą wydawcy przekazujemy Państwu wydany przez Fundację Dolce Vita poradnik pt. Nowoczesne technologie a nasze dzieci. 

       Publikacja ta zawiera cenne wskazówki dla opiekunów dzieci w różnym wieku i skierowana jest do wszystkich Państwa - zarówno rodziców nastolatków jak i rodziców dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Znajdziecie w niej Państwo wiedzę dotyczącą tego jak wspierać swoje dzieci w tym, by korzystanie z internetu, było dla nich bezpieczne i na tyle zdrowe, na ile ono może być. Jest to temat szczególnie ważny i wymagający pochylenia się ze strony dorosłych w sytuacji, w której duża część aktywności szkolnej i pozaszkolnej uczniów przeniosła się do rzeczywistości on-line. Poradnik składa się z kilku części, z których każda zawiera wskazówki dotyczące wsparcia dzieci znajdujących się w różnym wieku i na innym etapie rozwoju. Zachęcamy do przejrzenia go, przeczytania i przemyślenia. Pamiętajmy, że korzystanie przez nasze dzieci z nowoczesnych technologii powinno, ale i może być bezpieczne. Wspólnymi siłami postarajmy się, by takie ono było.

     • Ogólnopolska konferencja
      • Ogólnopolska konferencja

       Już 22 maja zapraszamy na organizowaną przez Koło Naukowe Logopedii Ogólnopolską Konferencję pt. "Młody Logopeda: wyzwania i pułapki w XXI wieku". Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału - zarówno w charakterze słuchaczy jak i prezenterów. Naszym założeniem jest, żeby organizowane przez nas wydarzenie stanowiło kompendium wiedzy dla każdego młodego logopedy rozpoczynającego pracę w zawodzie. Studenci, doktoranci, a także wieloletni praktycy podzielą się swoją wiedzą, a także zdobytym doświadczeniem. Będzie to z pewnością świetna lekcja przyszłego zawodu dla studentów oraz absolwentów studiów logopedycznych, wstępujących na trudną i zawiłą ścieżkę kariery. Nasi prelegenci skupią się głównie nad takimi zagadnieniami jak diagnoza logopedyczna oraz najpopularniejsze metody w pracy logopedy.

     • Egzaminu ósmoklasisty
      • Egzaminu ósmoklasisty

       Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. i nasza szkoła podjęła się dołączenia się z Wami do takiej inicjatywy.

       W związku z powyższym informuję, że nasze zdalne obowiązkowe zajęcia w tych dniach nie będą się odbywały.

       Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

       - 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

       - 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

       - 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

       Proszę Państwa wraz z dziećmi o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE, który przekazujemy w załączeniu. Dzieci samodzielnie pobierają materiały materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej w instrukcji formule.

       Nauczyciele szczegółowo poinformują uczniów o sposobie w jaki należy przekazać nauczycielom prace egzaminacyjne.

       W razie jakichkolwiek pytań związanych z egzaminami nauczyciele służą pomocą. 

       Nauczyciele po otrzymaniu około 4 kwietnia klucza oceniania zweryfikują prace i przekażą informacje zwrotne dzieciom.

       Próbny egzamin

        

     • Co mogę kiedy wiele nie mogę
      • Co mogę kiedy wiele nie mogę

       Drodzy Rodzice,

       Nasz szkolny zespół psychologiczno –pedagogiczny opracował plakat, który może posłużyć jako narzędzie wsparcia dla dzieci w sytuacji przymusowej izolacji. Zachęcamy do wydrukowania go i powieszenia w miejscu, w którym uczniowie będą mogli na niego swobodnie spoglądać w ciągu dnia.

     • Organizacja pracy szkoły od 16 marca kl IV – VIII
      • Organizacja pracy szkoły od 16 marca kl IV – VIII

       Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

       Od poniedziałku 16 marca szkoła będzie prowadziła nauczanie online na specjalnie stworzonym w tym celu komunikatorze wideo-głosowym Discord według podziału godzin, który przesyłam w załączniku.

       Część zajęć będzie prowadzona w formie głosowej, pozostałe informacje dotyczące zaleceń wykonywania zadań w formie tekstowej.

       Bardzo proszę o przetestowanie i zalogowanie się w weekend do komunikatora zgodnie z załączoną instrukcją. Będzie to nowa forma kontaktu z nauczycielami, ale dostępny będzie również Librus.

       Uprzejmie proszę o branie udziału w nauczaniu e-learning
        

       Sekretariat dla rodziców będzie pracował zdalnie mailowo: sekretariat@szkolasalwator.pl oraz telefonicznie pod numerami telefonów: 500 085 231, 502 217 434.              

       Informację o terminie zamknięcia szkoły będę przekazywała na bieżąco. Na chwilę obecną szkoła jest zamknięta do środy 25 marca, a nie jak podałam w mailu, że do 27 marca.

       Plan klas

       Serdecznie pozdrawiam

       Magdalena Siekańska – dyrektor szkoły

     • Organizacja pracy szkoły od 16 marca kl. I-III
      • Organizacja pracy szkoły od 16 marca kl. I-III

       Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

       Od poniedziałku 16 marca wychowawcy klas I – III będą kontaktować się z Rodzicami swoich uczniów za pośrednictwem dziennika internetowego LIBRUS.

       Od poniedziałku przekazują informacje o zakresie materiału do realizacji.

       Sekretariat dla rodziców będzie pracował zdalnie mailowo: sekretariat@szkolasalwator.pl oraz telefonicznie pod numerami telefonów: 500 085 231, 502 217 434.

       Informację o terminie zamknięcia szkoły będę przekazywała na bieżąco. Na chwilę obecną szkoła jest zamknięta do środy 25 marca, a nie jak podałam w mailu, że do 27 marca.

        

       Serdecznie pozdrawiam

       Magdalena Siekańska – dyrektor szkoły

     • UWAGA - ZAMKNIĘCIE SZKOŁY!
      • UWAGA - ZAMKNIĘCIE SZKOŁY!

       Szanowni Rodzice, 

              zgodnie z decyzją przekazaną w dniu dzisiejszym przez premiera Mateusza Morawieckiego od poniedziałku tj.16 marca do środy 25 marca wszystkie szkoły, przedszkola, żłobki w całej Polsce zostają zamknięte. Dzisiaj przekazałam uczniom informację z prośbą, aby zabrali ze sobą wszystkie podręczniki, ćwiczenia i zeszyty do domów. Planujemy od poniedziałku uruchomić platformę dla uczniów gdzie nauczyciele będą przekazywać  materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazuje informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie. Wszystkie szczegóły zostaną Państwu przesłane do najbliższego piątku.

       W dniu jutrzejszym oraz w najbliższy piątek szkoła będzie prowadziła wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla dzieci w wyjątkowych przypadkach, gdzie Państwo nie będą w stanie w ciągu najbliższych dwóch dni zorganizować im opieki. Szkoła będzie otwarta w godzinach 7.30-16.00.

       Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami dla Rodziców i Uczniów ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej.

       https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach  

        

       Z wyrazami szacunku

       Magdalena Siekańska – dyrektor szkoły

        

        

     • Konkurs z j.francuskiego
      • Konkurs z j.francuskiego

       Z wielką przyjemnością informujemy, że siedmiu uczniów naszej Szkoły Podstawowej zakwalifikowało się do etapu finałowego międzyszkolnego konkursu j. francuskiego "Mes rencontres avec le francais", organizowanego przez Towarzystwo Społecznej Szkoły Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.

       Nasi finaliści z klasy piątej:

       Zosia Kozłowska

       Iwo Dereń-Kulczycki

       Nasze finalistki z klasy szóstej:

       Nikola Kamińska

       Natalia Pankau-Broda

       Julia Philipson

       Susie McCoy

       Justyna Litwa

        

       Nasi uczniowie wzięli również udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Francji i krajach francuskojęzycznych "Z francuskim za pan brat - Belgia"

       organizowanym przez Towarzystwo Społecznej Szkoły Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.

       Do etapu finałowego zakwalifikowało się dwanaście osób:

       z klasy piątej:

       Iwo Dereń-Kulczycki

       z klasy szóstej:

       Julia Philipson

       Maja Jakociuk

       Justyna Litwa

       Susie McCoy

       Natalia Pankau-Broda

       Julia Kuś

       Nikola Kamińska

       z klasy siódmej:

       Jeremi Cadoux

       Karolina Śmiałek

       Sonia Saoudi

       Tom Król

        

       Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale obydwu konkursów!

     • Praca szkoły w okresie ferii
      • Praca szkoły w okresie ferii

       W czasie ferii szkoła będzie działać w zmienionych godzinach: od 27 stycznia 2020 (poniedziałek) do 7 lutego 2020 (piątek). Szkoła będzie otwarta od godz. 7. 00 do 15.00. Sekretariat szkoły będzie działał od godz. 8.00 do 15.00. W czasie ferii nie ma zajęć dydaktycznych ani dyżurów świetlicowych.

     • Spotkanie z wychowawcami
      • Spotkanie z wychowawcami

       zapraszam na spotkanie z wychowawcami w szkole,  które odbędzie się w środę 22 stycznia 2020 zgodnie z poniższym harmonogramem:  

       • klasy 1 A, 1 B, 3 B o godz. 17.00 – 17.30 spotkania z wychowawcami w klasach
       • klasa 2 A o godz. 17.00 – 17.50 spotkanie z wychowawcą w klasie
       • klasy 2 B, 3 A o godz. 17.00 – 18.00 spotkania z wychowawcami w klasach
       • klasa 4 o godz. 17.00 – 17.50 spotkanie z wychowawcą w klasie
       • klasy 5, 6, 7, 8 o godz. 17.30 – 18.00  spotkania z wychowawcami w klasach
       • nauczyciele przedmiotowi będą dostępni w pokoju nauczycielskim w godz. 17.00 do 19.30
  • Logowanie

  • Kontakt

   • Prywatna Szkoła Podstawowa SALWATOR
   • sekretariat@szkolasalwator.pl
   • 12 422 04 08 500 085 231 502 217 434
   • ul. Senatorska 39, 30-106 KRAKÓW Poland
   • ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator) ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371 (na przelewie prosimy podawać imię i nazwisko dziecka) Informacje o wpłatach czesnego: księgowość Prywatnej Szkoły SALWATOR p. Anna Palonek Poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 14:00 tel. (12) 423-56-28 e-mail: alumnus@ascokrakow.pl
   • poniedziałek, środa 8:00 – 16:00 wtorek, czwartek, piątek 8:00 – 14:00
 • Galeria zdjęć

   brak danych