• AKTUALNOŚCI

     • Spotkania z nauczycielami - Dzień Otwarty
      • Spotkania z nauczycielami - Dzień Otwarty

       W najbliższą środę 23 marca wracamy do spotkań z nauczycielami w szkole podczas Dnia Otwartego.

       Nauczyciele przedmiotowi w tym dniu będą dostępni w godzinach od 17.00 do 19.30. Serdecznie zapraszamy.

       Na 10-minutowe spotkania z nauczycielami można zapisywać się od poniedziałku 21 marca od godz. 10.30 do 23 marca do godz. 15.00 przez stronę

       Kochani Rodzice dziękuję za nieustające wsparcie rodzin z Ukrainy.

       Dostarczamy na bieżąco odzież, dzieci robią codziennie kanapki, które zawozimy na Dworzec PKP.

       Plecaczki przekazaliśmy do koordynatora projektu.

       Dziękujemy za wielkie serce tu i teraz.

     • Szkoła językowa
      • Szkoła językowa

       W dniu 11.03.2022 r. (piątek) sekretariat Szkoły Językowej Salwator będzie wyjątkowo czynny w godz. 12:00 - 16:00.

       W dniach 14.03 - 25.03.2022 r. sekretariat Szkoły Językowej Salwator będzie otwarty od 8:00 do 15:00 (godzinę krócej).

     • Pomoc dla Ukrainy
      • Pomoc dla Ukrainy

       W ostatnich dniach napływają do nas liczne pytania o zapisanie dzieci z Ukrainy do szkoły, które Państwo przyjęli z wielkim sercem pod własny dach. Niestety, obecnie w większości klas nie dysponujemy wolnymi miejscami, jedynie wolne miejsca są w klasie V.

       W Krakowie powstają specjalne miejsca zabezpieczające opiekę dla dzieci w każdym wieku z pełną opieką nauczycieli, psychologów porozumiewającymi się w języku ukraińskim. Dzieci w wieku szkolnym 7-13 lat zapraszamy do budynku Konfederacji Kupieckiej przy ul. Garbarskiej 14 w godzinach 9-12. Kontakt pani Sandra Bocko tel. 601408262.

       Dzieci w wieku przedszkolnym zapraszamy od przyszłego poniedziałku do nowopowstałego przedszkola w pomieszczeniach na pierwszym piętrze Piwnicy Pod Baranami-  Centrum Warsztatowe Pod Baranami.

       Nasza szkoła ściśle współpracuje z fundacją "Wolno Nam", która obecnie przyjęła sto osób do swojego nowego lokalu całej kamienicy przy ul. Piłsudskiego 13, który został przekazany przez właściciela dla fundacji i przez 24 godziny na dobę jest otwarta i prowadzi hotel interwencyjny, wsparcie świetlicowe, oraz żywieniowe dla wszystkich potrzebujących . Bardzo dziękuję za wszelką pomoc  o której pisałam w zeszłym tygodniu i które to rzeczy osobiście przekazałam. Na dzień dzisiejszy fundacja ma zgromadzone ogrom artykułów potrzebnych do bieżącego wsparcia potrzebujących. Obecnie, aby móc zająć się pomocą i obsługą , która trwa 24 na dobę ogromnie potrzebne jest wsparcie finansowe na utrzymanie bieżące oraz opłat za budynek wraz z  ogrzewaniem! Jesteśmy zaangażowani we wsparcie tej instytucji, jeżeli chcielibyście Państwo również dołączyć proszę o datki bezpośrednio na konto fundacji: 08253000082097103200260001.

       Po powrocie z białej szkoły spotkaliśmy się z nauczycielami i ustaliliśmy następujący plan wsparcia na terenie szkoły:

       + klasy 1-3 wraz z Nauczycielami, Rodzicami i Dziećmi dołączamy do akcji "Plecaczek", która polega na skompletowaniu i wypełnieniu małych plecaczków najpotrzebniejszymi artykułami dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Takie plecaczki trafiają następnie do maluchów, które wraz z opiekunami dopiero przekraczają granicę. Każdy z plecaczków, który trafia do dzieciaków z Ukrainy, zawiera między innymi: butelkę wody niegazowanej z dziubkiem, soczek w kartoniku ze słomką, mus w tubce, batonik, małe opakowanie kredek, kolorowankę, misia, 1 paczkę chusteczek higienicznych, 1 opakowanie mokrych chusteczek. Zbieramy je do poniedziałku i na bieżąco będziemy przekazywać firmie naszego Rodzica, który codziennie przewozi z granicy, rodziny w różne miejsca w Polsce,

       + w każdą sobotę przyjmujemy do szkoły w godz. 9-12 dzieci wraz z Rodzicami na warsztaty i zabawę. Nauczyciele będą kontaktować się ze starszymi uczniami i ustalać chętnych na udział w tych warsztatach jako pomoc. 

       + zostaną zorganizowane w okresie przedświątecznym po lekcjach zajęcia artystyczne  z ceramiki de coupage, rękodzieła oraz warsztaty kulinarne na których nasze dzieci będą przygotowywały " cudeńka ", które potem będą sprzedawać na kiermaszu aby wesprzeć Fundację, 

       O wszelakich pomysłach zaangażowania się w pomoc będziemy Państwo informować na bieżąco.

       - w soboty cyklicznie chcemy gościć w naszej szkole dzieci z Ukrainy, które aktualnie mieszkają w hostelu interwencyjnym prowadzonym przez Fundację Wolno Nam. W organizację spotkań zaangażowani będą nauczyciele naszej szkoły oraz chętni uczniowie z klas 5-8. Jeśli któreś dziecko chciałoby włączyć się w tą akcję, prosimy o kontakt z p. Moniką Łatochą lub p. Magdą Savery;

       - nawiązaliśmy współpracę z koordynatorami dostaw kanapek/żywności do punktów recepcyjnych działających na terenie Krakowa i obsługiwanych przez wolontariuszy. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i w razie pojawienia się potrzeby wsparcia ich działań, będziemy wspólnie z dziećmi przygotowywać posiłki. Wszelkie informacje będą przekazywane bezpośrednio dzieciom przez wychowawców klas;

       - dołączyliśmy do akcji Plecaczek. Zbieramy małe plecaczki dla dzieci w klasach 1-4, które będą przekazywane dla przebywających w fundacji dzieci. Do plecaczków wkładamy: butelkę wody niegazowanej z dziubkiem, soczek w kartoniku ze słomką, mus w tubce, batonik/lizak małe opakowanie kredek, kolorowankę, misia/przytulankę, opakowanie chusteczek higienicznych i opakowanie mokrych chusteczek. Prosimy o przynoszenie przygotowanych plecaczków do klas do piątku (18 marca);

       - na Salwatorze rusza akcja Magazyn Rzeczy Ładnych. W dawnym hotelu Cracovia zostanie uruchomiony magazyn, do którego będzie można dostarczyć ubrania dla nastolatków z Ukrainy, wyprane, uprasowane, na wieszakach. Prosimy dzieci, aby przejrzały swoje szafy i przyniosły do szkoły jedną, lub kilka  ładnych rzecz do wtorku (15 marca). Zbierzemy wszystko i zawieziemy do magazynu;

       - na portierni można zakupić ręcznie wykonane sówki w barwach ukraińskiej flagi. Cały dochód ze sprzedaży sówek zostanie przekazany fundacji Wolno Nam. Minimalna cena jednej sówki to 10zł.

       Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i zapraszamy do wsparcia naszych działań.

          

     • POMOC DLA UKRAINY
      • POMOC DLA UKRAINY

       Drodzy Rodzice,

       w związku z bardzo trudną sytuacją u naszych sąsiadów i eskalacją konfliktu za wschodnią granicą nasza kadra pedagogiczna opierając się na wskazaniach działań z interwencji kryzysowej ze szczególną rozwagą i uważnością podchodzi do sytuacji i nastrojów panujących wśród dzieci i młodzieży. Szczególnie ważne jest w tej sytuacji zachowanie spokoju i rozwagi, ponieważ to od nas- dorosłych zależeć będzie stan psychiczny naszych dzieci. Jesteśmy świadomi powagi sytuacji i bardzo uważnie obserwujemy nastroje wśród dzieci, rozmawiamy , odpowiadamy na zadawane pytania i wspieramy ich w trudnych chwilach. Mamy świadomość, że wśród naszych uczniów są dzieci, którzy przeżywają tą sytuację bardzo osobiście ponieważ Ukraina jest ich ojczyzną i tam znajdują się ich bliscy. My ze swojej strony będziemy rozmawiać z dziećmi w sposób dostosowany do ich wieku, wspierać w przeżywaniu emocji i zastanawiać się nad naszą możliwością konkretnego wsparcia dla Ukrainy. W trakcie komunikacji z dziećmi jesteśmy bardzo uważni na komunikaty, które kierujemy do uczniów tak aby były one prawdziwe ale nie podsycały niepokoju i strachu. Naszą rolą jest w tym czasie bycie wsparciem dla przeżywania trudnych emocji u uczniów i budowanie poczucia bezpieczeństwa przez wspólne bycie razem oraz zachowanie rutyny dnia codziennego. Zdajemy sobie sprawę jak ważnym dla dzieci jest aby w sytuacjach lęku i strachu otoczyć je opieką i troszczyć się o zwyczajność.

       Co robimy i będziemy robić ( w zależności od zaobserwowanych potrzeb wśród dzieci):

       - rozmowy nauczycieli przedmiotowych i wychowawców z uczniami w klasie

       - rozmowy indywidualne psychologa z uczniami w kryzysie

       - rozmowy indywidualne wychowawcy z uczniami

       - bycie razem z dziećmi, towarzyszenie im w codzienności

       - poszukiwanie fachowej literatury, która pomoże nauczycielom w odpowiedzialny sposób rozmawiać z dziećmi o wojnie.

       Obecnie kontaktujemy się z różnymi instytucjami aby wybrać miejsce z którym w sposób długofalowy będziemy mogli wspierać potrzebujących. 

       Fundacja wolno Nam  w trybie pilnym potrzebuje konkretnie: dużej ilości termosów do rozdawania ciepłych napojów oraz posiłków, kocy, śpiworów oraz krzesełek turystycznych aby przewieźć za granicę  na stronę ukraińską , ponieważ uzyskali zgodę na jej przekraczanie a tam obecnie najbardziej potrzebna jest pomoc.  Do środy  do godz. 11 Zarząd szkoły wraz z Nauczycielami zakupuje i zawozi je do siedziby firmy. 

       W dalszej kolejności do końca tygodnia będziemy zbierać żywność długoterminową w szczególności: kasze, ryż, kaszki, musy , mleko dla dzieci, środki higieny tj. pampersy, podpaski, kosmetyki, pasty do zębów. Gdyby Państwo przywożący dzieci klas 1 i 8 do szkoły chcieli się dołączyć, zapraszamy. Rzeczy podane wyżej należy zostawiać w koszu przy holu.   

       Będziemy z Państwem w kontakcie w najbliższym czasie gdy ustalimy plan działania aby po powrocie dzieci do szkoły zaangażować się wspólnie w pomoc.

       Z wyrazami szacunku 

       Magdalena Niedziałkowska.

     • Odwołane zjęcia
      • Odwołane zjęcia

       25 lutego zostaje odwołane koło taneczne dla kl. 1 ze względu na nieobecność nauczyciela prowadzącego.

       W związku z wyjazdem nauczycieli na białą szkołę w dniach od 28 lutego do 4 marca zostają odwołane następujące koła zainteresowań:

        

       • etyka
       • zajęcia ogólnorozwojowe z elementami TUS
       • robótki ręczne
       • taneczne
       • matematyczne z p. Marcinem Młynarczykiem
     • Biała szkoła kl 8
      • Biała szkoła kl 8

       Szanowni Państwo, poniżej znajdują się informacje dotyczące obowiązkowego obozu zimowego organizowanego zgodnie z ofertą programową naszej szkoły. Uczestnicy wyjazdu odbędą czterodniowe szkolenie na nartach biegowych, dzięki czemu uzyskają zaliczenie z owej dyscypliny sportowej. Zajęcia te pozwolą również na zrealizowanie czwartej godziny wychowania fizycznego. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, wypełnienie karty informacyjnej i przekazanie jej wychowawcom oraz wpłatę pieniędzy za obóz na konto szkoły do 1 marca.

       Proszę zwrócić uwagę na to, iż pierwszego dnia - czyli 8 marca - zanim dotrzemy do pensjonatu w Pyzówce, odbędą się zajęcia na trasie biegowej w Klikuszowej. W związku z tym proszę przypomnieć dzieciom, by były odpowiednio ubrane i przygotowane do takich zajęć. 

     • Biała szkoła kl 5,6 i 7
      • Biała szkoła kl 5,6 i 7

       W poniedziałek 28.02 z wielką radością ruszamy na wyczekiwana białą szkołę.

       Bardzo prosimy aby dzieci na zbiórkę były ubrane w stroje narciarskie, kask, rękawice abyśmy od razu po przyjeździe ruszyli na stok.

       Ze względów organizacyjnych wyjeżdżając całą szkołą spotykamy się o godzinie 7.45 na parkingu przy Centrum Handlowym Zakopianka,

       ul. Zakopiańska 62 (odjazd autokaru o godzinie 8.00).

       Poniżej zamieszczamy niezbędne informacje wraz planem dnia, programem wyjazdu oraz regulaminem.

       Pogoda zamówiona , program bardzo ciekawy i urozmaicony więc zabawa będzie wspaniała.

     • Biała szkoła dla kl.4
      • Biała szkoła dla kl.4

       W poniedziałek 28.02 wyruszamy na białą szkołę. Bardzo prosimy, aby dzieci na zbiórkę były ubrane w stroje narciarskie, kask, rękawice abyśmy od razu po przyjeździe ruszyli na stok.

       Ze względów organizacyjnych wyjeżdżając całą szkołą spotykamy się na dużym parkingu Solvay - Dom Kultury w pobliżu Carrefour na ul. Zakopiańskiej 62 o godz. 7.00. Wyjazd 7.15

       Poniżej znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje wraz planem dnia, programem wyjazdu oraz regulaminem.

       Pogoda zamówiona, program bardzo ciekawy i urozmaicony więc zabawa będzie wspaniała.

     • Biała szkoła - kl 2 i 3
      • Biała szkoła - kl 2 i 3

       W poniedziałek 28.02 wyruszamy na białą szkołę. Bardzo prosimy, aby dzieci na zbiórkę były ubrane w stroje narciarskie, kask, rękawice abyśmy od razu po przyjeździe ruszyli na stok.

       Ze względów organizacyjnych wyjeżdżając całą szkołą spotykamy się na dużym parkingu Solvay - Dom Kultury w pobliżu Carrefour na ul. Zakopiańskiej 62 o godz. 7.00. Wyjazd 7.15

       Ponizej znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje wraz planem dnia, programem wyjazdu oraz regulaminem.

       Pogoda zamówiona, program bardzo ciekawy i urozmaicony więc zabawa będzie wspaniała.

     • Odwołane zajęcia
      • Odwołane zajęcia

       • 23 lutego zostaje odwołane koło informatyczne z powodu nieobecności nauczyciela.
       • 24 lutego zostaje odwołane koło plastyczne dla klasy 4A, 4B, 5A, 5B, 6, 7A, 7B  z powodu nieobecności nauczyciela prowadzącego zajęcia.
       • 25 lutego zostaje odwołane koło plastyczne dla klasy 2A, 2B, 2C z powodu nieobecności nauczyciela prowadzącego zajęcia.
     • Odwołane koło plastyczne
      • Odwołane koło plastyczne

        

       1. 18 lutego 2022 r. zostaje odwołane koło plastyczne dla klasy IIA, IIB, IIC  z powodu nieobecności nauczyciela prowadzącego zajęcia.
       2. 21 lutego 2022 r. zostaje odwołane koło plastyczne dla klasy IIIA, IIIB  z powodu nieobecności nauczyciela prowadzącego zajęcia.
       3. 23 lutego 2022 r. zostaje odwołane koło plastyczne dla klasy IA, IB  z powodu nieobecności nauczyciela prowadzącego zajęcia.
     • OBÓZ ZIMOWY dla kl 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B
      • OBÓZ ZIMOWY dla kl 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B

       Informacja dotycząca wyjazdu dzieci do Bukowiny Tatrzańskiej.

       Proszę o wypełnienie ankiety oraz karty informacyjnej uczestnika obozu.

       Wpłatę za białą szkołę należy wpłacić na konto szkoły do 21 lutego

       ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator)
       ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371
       (na przelewie prosimy podawać imię i nazwisko dziecka)

       W przypadku rezygnacji z wyjazdu w ostatniej chwili, szkoła pobiera 300 zł koszty stałe.

       Po zbadaniu możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji żadna firma ubezpieczeniowa nie posiada takiej oferty jako grupowej. Istnieje możliwość wyłącznie dokonania takiego ubezpieczenia indywidualnie przez Rodzica.

        

       OBÓZ  ZIMOWY 2022

       DLA KLAS 2 A, 2 B, 2 C, 3 A, 3 B, 4 A, 4 B  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

       Termin  -  28.02 – 4.03. 2022 r.

       Miejsce – Bukowina Tatrzańska

       Obiekt „Willa Zbójnicówka”

        Usługi Hotelarskie "Zbójnicówka"                                    
       Anna Łukaszczyk
       34-530 Bukowina Tatrzańska
       ul. Wierch Olczański 99   tel. 18 20 77 580
       tel./fax 18 20 73 838   kom.: 693 126 770
       e-mail: biuro@zbojnicowka.pl    

       Stacja Narciarska "RUSIŃ-SKI"

       Koszt – 1600 zł                                                                                       

       Cena obejmuje :

       • zakwaterowanie pokoje z łazienkami,                                                                                            
       • wyżywienie (3 posiłki – tradycyjna kuchnia polska),
       • drugie śniadanie (drożdżówka + herbata ) w karczmie u podnóża stoku,
       • zorganizowane zajęcia na stoku 5 dni (po 4 godziny),
       • transport na stok,
       • opiekę instruktorów (1 na 8 kursantów),
       •  karnety na wyciąg, 
       • przechowalnię sprzętu sportowego,                                                            
       • opiekę nauczycieli,
       • opiekę pielęgniarki ,    
       • realizację programu dydaktyczno – wychowawczego i sportowego,
       • wycieczki tematyczne,
       • przejazd autokarem w obie strony.

       Kierownik obozu  : Patrycja Ślosarczyk

       Manager stoku : Paweł Łoza

       Szczegółowy plan pobytu wraz z godzinami wyjazdu i powrotu prześlemy w przyszłym tygodniu.                                                                                                            

     • OBÓZ ZIMOWY dla kl 5A, 5B, 6, 7A, 7B
      • OBÓZ ZIMOWY dla kl 5A, 5B, 6, 7A, 7B

       Informacja dotycząca obowiązkowego obozu zimowego organizowanego zgodnie z ofertą programową szkoły. Każdy uczestnik wyjazdu odbędzie dwudniowe szkolenie  nauki jazdy na nartach lub snowboardzie oraz trzydniowe  na nartach biegowych, dzięki czemu uczeń uzyska zaliczenie z dwóch dyscyplin sportów zimowych. Szkolenie obejmować będzie trzydzieści jednostek lekcyjnych, co pozwoli na zrealizowanie czwartej godziny wychowania fizycznego. 

       Proszę o wypełnienie ankiety określającej stopień umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie dziecka oraz karty informacyjnej ucznia i przekazanie ich wychowawcom klas do 17 lutego.

       Obydwa dokumenty zostaną przesłane Państwu drogą mailową.

       Wpłatę za obóz sportowy prosimy przelać na konto szkoły do 21 lutego:

       ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator)
       ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371
       (na przelewie prosimy podawać imię i nazwisko dziecka)

       Rezygnację z wyjazdu można ostatecznie zgłosić do 24 lutego, po tym terminie szkoła pobierze 300 zł w ramach kosztów stałych. 

       Po zbadaniu możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji żadna firma ubezpieczeniowa nie posiada takiej oferty jako grupowej. Istnieje możliwość wyłącznie dokonania takiego ubezpieczenia indywidualnie przez Rodzica.

        

       OBÓZ  ZIMOWY 2022

       DLA KLAS 5A, 5 B, 6, 7 A, 7 B

       Termin  -  28.02 – 4.03. 2022 roku

       Miejsce – Białka Tatrzańska

       Zakwaterowanie -  w  „Chałupie u Śmiałka” Białka Środkowa 125 www.usmialka.pl telefon   18 265 41 60 i  Hanny Sarny   telefon 18 26 54 150                                                                                                                                                                                                 

        Stacja narciarska  Kotelnica  Białczańska

        Koszt – 1600 zł                                                                                       

        Cena obejmuje :

       • zakwaterowanie(pokoje z łazienkami),
       • wyżywienie (4 posiłki tradycyjnej polskiej kuchni, w tym drugie śniadanie na stoku drożdżówka + herbata),
       • zajęcia na stoku 2 dni po 4 godziny,
       • opiekę instruktorów narciarstwa zjazdowego i snowboardu (1 na 7 kursantów),
       • karnety na wyciąg,
       • zajęcia na trasach biegowych 3 dni po 4 godziny,
       • opiekę instruktorów narciarstwa biegowego,
       • wypożyczenie sprzętu do narciarstwa biegowego,
       • dowóz do tras biegowych busem,
       • przechowalnię sprzętu pod stokiem,
       • przejazd autokarem w obie strony,
       • opiekę nauczycieli wychowawców klas,                                                
       • opiekę pielęgniarki,
       • zajęcia warsztatowe dla uczniów (prowadzący : K. Szwabowska, M. Młynarczyk, M. Savery, M. Łęczycki),
       • wieczorne atrakcje.

       Kierownik obozu : Katarzyna Szwabowska      

       Szczegóły dotyczące pobytu i godziny wyjazdów prześlemy w osobnym mailu.

        

     • Narty biegowe dla kl. 7 i 8
      • Narty biegowe dla kl. 7 i 8

       W ramach realizacji zajęć wf-u szkoła organizuje jednodniowe wyjazdy na narty biegowe dla klas          7 A, 7 B, 8 A, 8 B.

       Poniżej przedstawiam szczegóły:

       • miejsce – Klikuszowa,
       • termin – 18.02.2022
       • godziny: 8.00 do 15.00 (wyjazd spod szkoły 8.00),
       • opiekunowie – A. Ormiański, B. Szczap, M. Łęczycki, A. Dębska, I. Seweryn
       • szkoła zapewnia:
       • autokar,
       • wynajem sprzętu narciarskiego,
       • opiekę instruktorów narciarstwa biegowego,
       • herbatę,
       • pączki.

       Proszę o przygotowanie na zajęcia odpowiedniego, wygodnego i ciepłego ubioru:

       • spodnie narciarskie,
       • odzież termiczna,
       • rękawiczki (dodatkowo rękawiczki na zmianę),
       • czapka,
       • komin.

       Niezbędny jest również mały plecak z prowiantem.  

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Prywatna Szkoła Podstawowa SALWATOR
   • 12 422 04 08 500 085 231 502 217 434
   • ul. Senatorska 39, 30-106 KRAKÓW Poland
   • ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator) ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371 (na przelewie prosimy podawać imię i nazwisko dziecka) Informacje o wpłatach czesnego: księgowość Prywatnej Szkoły SALWATOR p. Anna Palonek Poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 14:00 tel. (12) 501-714-464 e-mail: alumnus@ascokrakow.pl
   • poniedziałek, środa 8:00 – 16:00 wtorek, czwartek, piątek 8:00 – 14:00
 • Galeria zdjęć

   brak danych