• AKTUALNOŚCI

     • Paczka wielkanocna
      • Paczka wielkanocna

       Przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy,pragniemy ponownie przyłączyć się do pomocy ubogim
       mieszkańcom Salwatora.
       Chcielibyśmy wspomóc samotne, starsze i schorowane osoby, które mogą liczyć jedynie na pomoc Miejskiego
       Ośrodka Pomocy Społecznej, przekazując im w darze najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, środki czystości,
       pościel oraz kilku osobom pozostającym w skrajnie trudnej sytuacji życiowej, najpotrzebniejsze sprzęty gospodarstwa domowego.
       Na tablicach z ogłoszeniami znajdą się listy, na które Państwo będą mogli się wpisać, czy też w inny sposób zaznaczyć wybór produktu.
       Pomoże to w sprawnym przeprowadzeniu akcji.
       Dary gromadzimy przy wejściu do szkoły (pod schodami) do 22 marca 2024r.
       Serdecznie dziękujemy za udział w akcji „ Wielkanocna Paczka”Szanowni Państwo!Przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy,pragniemy ponownie przyłączyć się do pomocy ubogimmieszkańcom Salwatora.Chcielibyśmy wspomóc samotne, starsze i schorowaneosoby, które mogą liczyć jedynie na pomoc MiejskiegoOśrodka Pomocy Społecznej, przekazując im w darzenajpotrzebniejsze produkty żywnościowe, środki czystości,pościel oraz kilku osobom pozostającym w skrajnie trudnejsytuacji życiowej, najpotrzebniejsze sprzęty gospodarstwadomowego.

       Na tablicach z ogłoszeniami znajdą się listy, na które Państwo będąmogli się wpisać, czy też w inny sposób zaznaczyć wybór produktu.Pomoże to w sprawnym przeprowadzeniu akcji.Dary gromadzimy przy wejściu do szkoły(pod schodami)do 22 marca 2024r.Serdecznie dziękujemy za udział w akcji „ Wielkanocna Paczka”

     • Praca szkoły w czasie ferii
      • Praca szkoły w czasie ferii

       W czasie ferii szkoła będzie działać w zmienionych godzinach:

       •  od 12.02 – 16.02.2024 r. szkoła będzie otwarta od godz. 8. 00 do 16.00.
       •  od 19.02 – 23.02.2024 r. szkoła będzie otwarta od godz. 8. 00 do 14.00.
       •  od 12.02 – 23.02.2024 r. Sekretariat szkoły i szkoły językowej
       • będzie działał od godz. 8.00 do 14.00.

        Od 12.02 – 23.02.2024 r.  odbędzie się tradycyjne sprzątanie i dezynfekowanie szatni.

       Prosimy o zabranie wszystkich rzeczy pozostawionych w szatni

       do dnia 16.02.2024 r. (piątek).

       Po upływie tego terminu wszystkie rzeczy nieodebrane zostaną usunięte ze szkoły.

        

     • Spokanie z nauczycielami
      • Spokanie z nauczycielami

       W środę 31 stycznia odbędzie się spotkanie z wychowawcami w klasach według poniższego harmonogramu:

        

       • klasy 1 A, 2, 3, 4, 5, 6 B, 7, 8 godz. 17.00 – 17.30 spotkania z wychowawcami w klasach;
       • nauczyciele przedmiotowi będą dostępni w tym dniu w pokoju nauczycielskim w godz.17.00-19.30. Link do umawiania się na 10-miutowe

       spotkania z nauczycielami będzie dostępny od poniedziałku 29 stycznia od godz. 10.30.

       • spotkanie klasy 1 B z wychowawcą odbędzie się w środę 7 lutego o godz. 16.00.
     • Odwolane zajęcia
      • Odwolane zajęcia

       W dniu 22.01.2024 r. - koło taneczne dla klas 1b i 2a oraz w dniu 26.01.2024 r. - koło taneczne dla klas 1a, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b, 4c jest odwołane ze względu na nieobecność nauczyciela prowadzącego zajęcia.

     • Współpraca ze Stowarzyszeniem Latarnia
      • Współpraca ze Stowarzyszeniem Latarnia

       Stowarzyszenie Latarnia jest organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się działalnością edukacyjną, integracją międzypokoleniową oraz niesieniem pomocy osobom w potrzebie. Jako, że Latarnia działa w naszej dzielnicy, a w zeszłym roku zainicjowała projekt "Wolontariat - jak mięśnie - trzeba codziennie trenować!", wraz ze społecznością szkolną podjęliśmy się wspierania jej przedsięwzięć.

       Jednym z ważnych obszarów działania Stowarzyszenia jest pomoc dla bezdomnych, samotnych seniorów i osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej: w Kuchni Jana Kantego codziennie przygotowywane są ciepłe posiłki, a wolontariusze dostarczają je seniorom do domów. Stowarzyszenie przygotowuje również rokrocznie świąteczne paczki z żywnością, które trafiają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

       Aby wesprzeć tę działalność nasz Samorząd szkolny zorganizował tej zimy dwa wydarzenia: Salwatorski Kiermasz Książek i Kiermasz świątecznych ozdób Hand-made, dzięki którym mogliśmy przekazać Stowarzyszeniu sumę 1900 zł. To bardzo cenne wsparcie w tym przedświątecznym okresie i otrzymaliśmy przemiłe podziękowania od "Latarni" za wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, które z przyjemnością przekazujemy.

       Jednak w dzisiejszych czasach najcenniejszym dobrem, którym możemy się z drugim człowiekiem podzielić jest nasz czas. Z prawdziwą dumą przedstawiamy więc Państwu efekty działań naszych najmłodszych dzieciaczków ze świetlicy dla klas 1-3, które drugi rok z rzędu spędzają długie, jesienne popołudnia z filcem i igłami w rączkach po to, by samotni seniorzy znaleźli w swoich świątecznych paczkach wyjątkowy prezent od serca. Na Boże Narodzenie 2022 były to świąteczne krasnale z szyszek: dzieciaki samodzielnie szyły im filcowe czapy z pomponami i cięły białe brody z włóczki, rolą świetlicowego, dorosłego elfa było tylko doklejanie czap do szyszki przy pomocy kleju na gorąco. W efekcie osiemdziesiąt salwatorskich krasnali rozsiadło się na świątecznych stołach u seniorów, wywołując nie tylko podziw dla talentów manualnych naszych uczniów, ale i wiele serdecznych uśmiechów.

       W tym roku nasze świetlicowe talenty wykazały się kreatywnie szyjąc pięćdziesiąt choinek z kolorowymi guziczkami, po drodze był niejeden ukłuty paluszek, kilometry poplątanych nici i sprutych kokardek, ale w efekcie przekazaliśmy Stowarzyszeniu Latarnia taki spektakularny filcowy las, by cieszył oczy seniorów przez całe święta.

       Czekamy z niecierpliwością na moment,  kiedy nasze choineczki zostaną wręczone i dotrze do nas informacja, jak się spodobały obdarowanym, ale już dzisiaj, kiedy w drzwiach świetlicy zamiast zwykłego "dzień dobry" pada pytanie "a czy dzisiaj szyjemy coś dla naszych staruszków?" możemy mieć pewność, że nasze salwatorskie dzieciaki umieją się dzielić ze światem swoją kreatywnością, wrażliwością i talentem, ale przede wszystkim potrafią też innym ofiarować swój CZAS. 

        

       W nadziei, że książki i świąteczne ozdoby z naszego kiermaszu umilą ten wyjątkowy czas w Państwa domach, serdecznie dziękujemy za hojność i życzliwe wsparcie naszych działań!

       Samorząd Szkolny

       Justyna Polony-Poluk

       Zofia Kowalska

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Prywatna Szkoła Podstawowa SALWATOR
   • 12 422 04 08 500 085 231 502 217 434
   • ul. Senatorska 39, 30-106 KRAKÓW Poland
   • ALUMNUS sp. z o.o. (właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Salwator) ING Bank Śląski S.A. 80 1050 1445 1000 0023 4280 8371 (na przelewie prosimy podawać imię i nazwisko dziecka) Informacje o wpłatach czesnego: księgowość Prywatnej Szkoły SALWATOR p. Anna Palonek Poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 14:00 tel. (12) 501-714-464 e-mail: alumnus@ascokrakow.pl
   • poniedziałek, środa 8:00 – 16:00 wtorek, czwartek, piątek 8:00 – 14:00
 • Galeria zdjęć

   brak danych